آخرین اخبار
۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۸
بازدید:۱۳۷
صد آنلاین | معاون فنی پلیس فتا فراجا گفت: مجرمان سایبری با استفاده از شگرد وای فای رایگان با آلوده سازی گوشی تلفن همراه متقاضیان نسبت به دسترسی غیر مجاز به اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران فریب خورده اقدام نموده و نیات شوم خود را اجرا می‌کنند.
کد خبر : ۷۷۳۳۲

به گزارش صد آنلاین، سرهنگ حسن منصوری معاون فنی پلیس فتا فراجا ضمن تشریح این خبر اظهار داشت: بر اساس تجزیه و تحلیل فنی و تخصصی پرونده‌های قضائی واصله به این پلیس با موضوع ایجاد دسترسی غیرمجاز به گوشی تلفن همراه و اطلاعات کاربران مشخص است یکی از روش های مجرمان سایبری در این حوزه استفاده از ترفند اتصال کاربران به اینترنت رایگان است.

 

 

 

 


وی با اشاره به اینکه این خطر بالقوه در ایام تعطیلات و سفرهای نوروزی افزایش می‌یابد، بیان داشت: مجرمان سایبری با استفاده از این شگرد با آلوده سازی گوشی تلفن همراه متقاضیان نسبت به دسترسی غیر مجاز به اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران فریب خورده اقدام نموده و نیات شوم خود را اجرا می‌کنند.

وی ادامه داد: یکی از مقاصد مجرمان سایبری دسترسی به اطلاعات بانکی افراد به منظور برداشت غیرمجاز از حساب آنها می باشد که گاهی اوقات به علت سطح آگاهی و دانش سایبری برخی کاربران از نکات امنیتی و فنی مورد نیاز بهره برداری از تجهیزات هوشمند، زمینه دسترسی غیر مجاز کلاهبرداران را فراهم می‌کند.

به گزارش فارس معاون فنی پلیس فتا فراجا به هموطنان توصیه کرد: در هنگام مسافرت های نوروزی از اتصال به شبکه های اینترنتی رایگان در اماکن عمومی و پر ریسک نظیر رستوران ها ، مسافر خانه ها و دکه های فروشگاهی اکیدا خودداری نمایند و در صورت نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی در این خصوص و یا گزارش موارد مجرمانه در هر ساعت شبانه روز می توانند با برقراری تماس با سرشماره ۰۹۶۳۸۰ از خدمات تخصصی پلیس فتا بهره مند شوند.

 

4561/م

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها