آخرین اخبار
۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۶
بازدید:۳۵۳۵
صد آنلاین | روزنامه آمریکایی «بیزنس اینسایدر» گزارش داد در یک گزارش اطلاعاتی محرمانه آلمان نوشته شده جاسوسان آلمانی اخیرا «تشدید چشمگیر تولید تسلیحات روسیه» را رصد کرده‌اند.
کد خبر : ۷۷۱۸۹
به گزارش صد آنلاین ، یک روزنامه آمریکایی ادعا کرد برخی اسناد اطلاعاتی محرمانه آلمان را مشاهده کرده که در آن هشدار داده شده روسیه ممکن است از سال ۲۰۲۶ دست به یک حمله گسترده به غرب بزند.
 
 
 

روزنامه آمریکایی «بیزنس اینسایدر» گزارش داد در یک گزارش اطلاعاتی محرمانه آلمان نوشته شده جاسوسان آلمانی اخیرا «تشدید چشمگیر تولید تسلیحات روسیه» را رصد کرده‌اند.
 
به گزارش روزنامه سان، در این تحلیل اطلاعاتی جدید آلمانی‌ها ادعا شده «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه احتمالا تا سال ۲۰۲۶ آماده شروع یک جنگ علیه ائتلاف پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خواهد بود.
 
در این سند اطلاعاتی محرمانه عنوان شده سازماندهی مجدد ارتش روسیه، تحرکات سربازان این ارتش و استقرار موشک‌هایش در غرب روسیه از جمله تحرکات شناسایی شده هستند.
 
بیزنس اینسایدر تصریح ساخت: «تحلیل سرویس‌های اطلاعاتی آلمان هم اکنون در حال توزیع شدن در سطح دولت آلمان است.»
 
در این گزارش نوشته شده است: «طبق این سند تشدید چشمگیر تولید تسلیحات از جانب روسیه رصد می‌شود و این روند ممکن است منجر به دو برابر شدن قدرت نظامی روسیه در پنج سال آینده در مقایسه با وضعیت امروز به ویژه در حوزه تسلیحات متعارف شود.»
 
نویسندگان این گزارش مدعی شدند این پیش‌بینی‌ها سرویس‌های اطلاعاتی را به این نتیجه رسانده‌اند حمله روسیه به خاک ناتو از سال ۲۰۲۶ را «دیگر نمی‌توان منتفی دانست.»
 
در ادامه این گزارش بیزنس اینسایدر نوشته شده مقام‌های ناتو بر اساس گزارش‌ها نگران توانمندی‌های نظامی فزاینده روسیه هستند اما معتقد نیستند که لزوما این به معنی کشیده شدن غرب به جنگی با روسیه است.
 
به نوشته روزنامه «سان» در یک ارزیابی مقام‌های اطلاعاتی در آمریکا نیز ادعا شده احتمالا روسیه در عرض پنج تا هشت سال قدرت نظامی که قبل از حمله فوریه ۲۰۲۲ به اوکراین را داشت، احیا خواهد کرد.
 
بیزنس اینسایدر نوشت: گزارش مقام‌های اطلاعاتی آلمان هنوز از سوی جاسوسان آلمانی علنی نشده است.
 
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اخیرا هشدار داد در صورتی که احساس کند غرب حاکمیت روسیه را تهدید می‌کند برای پرتاب تسلیحات هسته‌ای آماده است.
 
رئیس جمهور روسیه در صحبت‌هایی پیش از شروع انتخابات ریاست جمهوری اخیر کشورش تاکید کرد مسکو در صورت وجود تهدید علیه امنیت ملی خود «از نقطه نظر نظامی-فنی برای پاسخ دادن آماده است.»
 
او تاکید کرد: «تسلیحات وجود دارند که استفاده شوند. ما اصول خودمان را داریم. اگر مساله بر سر تهدید موجودیت کشور روسیه و آسیب دیدن به حاکمیت و استقلال آن باشد ما برای استفاده از تسلیحات شامل هر گونه تسلیحاتی از جمله هسته‌ای آماده هستیم.»
 
روزنامه سان انگلیس نوشت: اسناد دولتی که هکرهای اوکراینی مدعی افشای آنها شده‌اند نشان می‌دهند که پوتین خودش را برای یک جنگ بزرگ آماده می‌کند.
 
در گزارش این روزنامه ادعا شد، این اسناد که توسط پوتین امضا شده‌اند نشان دهنده برنامه‌های رئیس جمهور روسیه برای حمله به اروپا در صورتی که اوکراین شکست بخورد، هستند.
 
گروه موسوم به «مرکز مقاومت ملی اوکراین» مدعی شد که هکری‌های این گروه این اسناد را از طریق پست الکترونیکی رهگیری کرده‌اند.
 
به ادعای این گزارش در این اوراق یک طرح پنج بندی مطرح شده که قرار است بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اخیر روسیه اعلام شود. طبق این گزارش ادعایی، این طرح در نامه‌ای مطرح شده که گمان برده می‌شود برای پوتین نوشته شده باشد و در آن ویاچسلاو وولودین، رئیس مجلس دومای دولتی روسیه سیاست‌هایی را برای دوره بعدی ریاست جمهوری او پیشنهاد داده است.
 
 
 
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها