۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۷
بازدید:۳۲۶
صد آنلاین | رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان گیلان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش تقریبی این کشفیات را هزار و ۲۳۹ میلیارد و ۴۰۴ میلیون ریال برآورد کردند، از توقیف ۴۸ دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق خبر داد و بیان کرد: در این رابطه ۸۹ نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.
کد خبر : ۷۷۱۵۲

 

به گزارش صد آنلاین ، از پایگاه خبری پلیس گیلان، سرهنگ محمد خوش‌خلقت روز یکشنبه اظهار کرد: فعالیت اقتصادی غیرقانونی باعث اخلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه‌ها و افزایش بیکاری می‌شود.

 

 

 


وی در ادامه با بیان اینکه طرح سـراسـری مبارزه با قاچاق کالا و ارز و شناسایی و دستگیری قاچاقچیان به مدت سه روز توسط پلیس امنیت اقتصادی در سطح گیلان اجرا شد، افزود: در این راستا، ۶ دستگاه ماشین آلات صنعتی و راه‌سازی، یک دستگاه موتورسیکلت ۴۰۰ سی سی، هزار و ۲۴۰ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، ۱۰ تن آرد، ۲ تن و ۵۰۰ کیلوگرم شن و هزار و ۳۵۸ عدد ساعت کشف شد.

وی ادامه داد: همچنین ۶۷ تن و ۳۰۰ کیلوگرم چوب، چهار هزار و ۸۰۰ نخ سیگار، ۹۵۰ بسته توتون، ۸۰۰ کیلوگرم شکر، ۲۰۰ کیلوگرم فرآورده‌های گوشتی، ۷۵ کیلوگرم غذای حیوانات، ۱۲۲ قلم ابزارآلات، ۷۳ ثوب لباس، ۱۷۰ کیلوگرم روغن، ۸۴ حلقه لاستیک، هشت قبضه اسلحه شکاری، ۴۲ قلم لوازم یدکی خودرو، ۲۰ رأس دام و ۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق نیز طی این سه روز کشف شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان گیلان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش تقریبی این کشفیات را هزار و ۲۳۹ میلیارد و ۴۰۴ میلیون ریال برآورد کردند، از توقیف ۴۸ دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق خبر داد و بیان‌ کرد: در این رابطه ۸۹ نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

این مقام انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: برای مانع‌زدایی از مسیر تولید و پشتیبانی از آن، مبارزه با قاچاق کالا و ارز و برخورد با جرایم اقتصادی با قدرت و به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.

کشف ۲۲ دستگاه وسیله نقلیه سرقتی در گیلان

بنا به گزارش دیگری از این پایگاه، جانشین فرمانده انتظامی گیلان از کشف ۲۲ دستگاه خودرو و موتورسیکلت سرقتی در طرح عملیاتی مبارزه با سارقان وسایل نقلیه و کنترل پارکینگ‌ها در این استان خبر داد.

سردار حسین حسن‌پور اظهار کرد: برخورد قاطع پلیس با سارقان و ایجاد فضای ناامن برای آن‌ها و از طرفی ارتقاء سطح آگاهی عمومی با تشدید اقدامات پیشگیرانه، موجب کاهش وقوع سرقت می‌شود.

وی در ادامه به اجرای طرح عملیاتی سه روزه مبارزه با سارقان وسایل نقلیه و کنترل پارکینگ‌ها در گیلان توسط پلیس آگاهی استان و شهرستان‌های تابعه اشاره کرد و با بیان اینکه در این خصوص با انجام تحقیقات و اقدامات فنی صورت گرفته، ۱۶ سارق شناسایی و دستگیر شدند، افزود: از این افراد ۱۶ دستگاه موتورسیکلت و سه دستگاه خودرو پراید، یک دستگاه خودرو پیکان وانت، یک دستگاه خودرو پیکان و یک دستگاه خودرو پژو پارس سرقتی کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان به معرفی سارقان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی اشاره کرد و از مردم خواست برای پیشگیری از وقوع سرقت‌ ضمن توجه به هشدارها و توصیه‌های انتظامی در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را برای پیگیری از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 
 
 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها