آخرین اخبار
۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۲
بازدید:۲۱۶
صد آنلاین | پس از مخالفت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بنیامین نتانیاهو با برگزاری نشست درباره توافق تبادل اسرا، وزیر جنگ این رژیم یوآو گالانت نشست جایگزینی با حضور مقامات ارشد اسرائیلی برگزار کرد.
کد خبر : ۷۷۰۸۷

اختلافات در کابینه جنگ تل‌آویو به اوج رسیدبه گزارش صد آنلاین ، یوآو گالانت در نشستی که با حضور مقامات ارشد نهاد‌های امنیتی و نظامی و نمایندگان هیأت مذاکراتی برگزار شد، اطلاعاتی درباره توافق احتمالی تبادل اسرا ارائه کرد و حاضران در نشست نیز به بررسی موضع نهاد امنیتی و نظامی اسرائیل و شکاف‌هایی که مانع از اجرایی شدن این تبادل می‌شود، پرداختند.

 

 

 

 

 

 


به اعلام رسانه‌های اسرائیلی این نشست پس از مخالفت نخست‌وزیر بنیامین نتانیاهو بذا برگزاری آن در روز شنبه و بررسی پرونده تبادل اسرا با گالانت برگزار شد.

دفتر نتانیاهو در توضیح دلیل مخالفت با برگزاری این نشست، اعلام کرد که کابینه در روز یکشنبه برای ارائه توصیه‌های لازم به هیأت مذاکره کننده که عازم قطر است، نشست برگزار می‌کند «لذا درخواست برای تشکیل جلسه کابینه امشب چیزی جز تلاشی ساختگی برای تبدیل شدن به سرتیتر خبر‌ها نیست».

رسانه‌های اسرائیلی چند روز پیش با تایید تشدید تنش در کابینه جنگ در بحبوحه جنگ غزه گزارش داده بودند که نتانیاهو در حالی بررسی لغو این کابینه و توزیع وظایف آن در کابینه بزرگتر است. 

روزنامه وال‌استریت ژورنال نیز نوشته بود که تنش‌ها در کابینه جنگ اسرائیل در حال افزایش است، جایی که سه عضو آن هرتزی هالوی، بنی گانتز و گادی آیزنکوت برای نفوذ سیاسی بیشتر با یکدیگر رقابت می‌کنند و بر سر چگونگی ادامه جنگ در غزه اختلاف نظر دارند.

در نتیجه این اختلافات بنی‌گانتز و آیزنکوت در نیمه فوریه گذشته نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را به دلیل اتخاذ تصمیمات یک‌جانبه درباره اسرای اسرائیلی نزد مقاومت در غزه، به انحلال کابینه تهدید کردند.

عملیات طوفان‌الاقصی در هفتم اکتبر گذشته، اختلافات بین سران صهیونیست را تعمیق کرده و هر یک از آن‌ها دیگری را مسؤول شکست اطلاعاتی و امنیتی جاری می‌دانند. ضمن این‌که اعتراضات و انتقادات شهرک‌نشینان از کابینه نتانیاهو به دلیل نحوه اداره جنگ نیز تشدید شده و این اختلافات در سطوح سیاسی و نظامی در حال افزایش است.

4561/ب

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها