۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۰
بازدید:۴۳۰
پیشکسوت استقلال گفت: متاسفانه آن دسته از افرادی که از فوتبال فنی و حرفه‌ای اطلاعات دقیقی ندارند صرف ندیدن یک بازی هیجان انگیز به اشتباه به استقلال حمله کردند در حالی که...
کد خبر : ۷۷۰۳۴

سعید مراغه چیان بازیکن اسبق استقلال ، درباره مصاف تیم استقلال مقابل پرسپولیس اظهار داشت: جواد نکونام برای حفظ جایگاه صدرنشینی تیمش در بالای جدول نیازی به ریسک کردن و بازی هجومی نداشت. شاید اگر استقلال ۳ امتیاز از پرسپولیس عقب بود هرگز به این شکل بازی نمی‌کرد ولی طبیعی بود که با توجه به داشتن فاصله ۳ امتیازی با رقیب سنتی اش نخواهد دست به ریسک آنچنانی بزند. هرچند که دیدیم استقلال موقعیت‌هایش روی دروازه با پرسپولیس برابری می‌کرد.

 


وی افزود: با توجه به اینکه استقلال با یک تساوی می‌توانست هم پرسپولیس را دو امتیاز عقب بیندازد و هم فاصله‌اش با این تیم را در بالای جدول حفظ کند از ابتدا با تاکتیک درستی به میدان رفت و در نهایت به آنچه می‌خواست دست پیدا کرد. البته ما شانس‌هایی هم برای گل زنی داشتیم ولی به هر حال همین که توانستیم مقابل پرسپولیس با خط تهاجمی خوبی که در اختیار دارد گلی دریافت نکنیم در واقع به خواستمان رسیدیم. جای تعجب است که گروهی نسبت به سبک بازی استقلال انتقاد کردند. من شخصاً بازی دفاعی صرف را نمی‌پسندم اما گاهی اوقات لازم است که شما در برخی مواقع دست به چنین روش‌هایی بزنید و از فوتبال هیجانی دوری کنید. خوشبختانه بازیکنان حرفه‌ای استقلال به قدری در این زمینه فنی و حرفه‌ای عمل کردند که توانستند مانع از گل خوردن تیمشان شوند. همه می دانستند که پرسپولیس در آن دیدار بیشتر از استقلال نیاز به برد داشت. چون آنها می‌خواستند فاصله‌شان با استقلال را از بین ببرند. بنابراین استقلال ریسک نکرد و با یک دفاع منطقی توانست مانع از حرکت بازیکنان خطرناک این تیم شود.

مراغه چیان تاکید کرد: وقتی ما از اورونوف که در بازی قبل و قبل‌تر از آن تقریبا همه کار برای پرسپولیس انجام داد هیچ کار خاصی در دربی ندیدیم جز یک شوت ناگهانی، نشان می‌دهد که این بازیکن تا چه اندازه درست مهار شده بود و یا همچنین ترابی. بچه‌های استقلال کاری کردند که سرمربی حریف مجبور شد ترابی را از بازی بیرون بکشد چون دیگر کارایی نداشت.

وی درباره دیدار استقلال مقابل هوادار گفت: باعث تعجب است که این بازی را بدون تماشاگر برگزار می‌کنند. وقتی مسابقه فوتبال بدون تماشاگر برگزار شود مثل این است که روح را از بدن جدا بکنند. فوتبال با تماشاگرش زیبا می‌شود. این حق طبیعی تیم فوتبال استقلال است که با حضور هوادارانش در زمین مسابقه حضور پیدا کند. اصلا باید بازی استقلال را در آزادی برگزار کنند تا شرایط برای این مسابقه ایجاد شود. خوشحالم که باشگاه استقلال نسبت به این موضوع واکنش نشان داد. قطعاً هیچ حریفی مقابل استقلال نمی‌آید که امتیاز بدهد اما ما باید از اینجا به بعد نتایج خوبی بگیریم. الان تیم سپاهان با دو برد متوالی می‌تواند خودش را به نزدیکی استقلال برساند. بنابراین ما حق هیچ لغزشی نداریم و باید هوادار را شکست بدهیم. البته کار سخت است ولی باید تلاش کرد تا به قهرمانی رسید.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها