آخرین اخبار
۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۰
بازدید:۶۷۸
صد آنلاین | دو دوست که پس از پارتی شبانه در باغی در رودهن دست به جنایت داده بودند با حکم قضایی به قصاص محکوم شدند.
کد خبر : ۷۷۰۱۲

به گزارش صد انلاین ،  دو دوست که پس از پارتی شبانه در باغی در رودهن دست به جنایت داده بودند با حکم قضایی به قصاص محکوم شدند.

 

 

 

 


 شامگاه 17 اردیبهشت ماه سال 95 درگیری خونین در منطقه مهرآباد رودهن به پلیس اعلام شد. در آن درگیری چند نفر زخمی شده بودند که به بیمارستان منتقل شدند . در این میان پسر ۲۷ ساله ای به نام امین به خاطر شدت خونریزی جان سپرد.پلیس در نخستین گام از تحقیق ها به پرس و جو از شاهدان پرداخت و دریافت درگیری خونین میان امین و برادرش با 3 نفر به نام‌های حسن، علی و میثم رخ داده بود. به این ترتیب آنها بازداشت شدند و به درگیری خونین اعتراف کردند. در دادگاه آنها در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند . در ابتدای جلسه پدر و مادر قربانی برای متهمان حکم قصاص خواستند. پدر قربانی با اشاره به متهمان گفت: آنها از قبل با پسرم درگیر بودند و با نقشه قبلی او را به رودهن کشاندند و کشتند . سپس حسن به اتهام قتل عمدی در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: یکی از دوستان ما به نام اکبر که سازنده موادمخدر است در باغچه اش در رودهن جشن تولد مختلط برگزار کرده بود. به همین خاطر من و دوستانم به آنجا رفتیم .اما مقتول به یکی از دوستانم که بچه محل قدیمی ما در منطقه دولت آباد بود فحاشی کرد .هنگام بازگشت از جشن تولد من به امین اعتراض کردم و سیلی به صورتش زدم که او هم سوار ماشین شدم و رفت .اما چند متر آن طرفتر متوجه درگیری او با چند نفر دیگر شدم و نمی دانند چه کسی امین را کشته است. سپس علی به اتهام معاونت در قتل از خود دفاع کرد. وی گفت: من اصلا قصد رفتن به پارتی شبانه را نداشتم .

 

 

 

 

دنبال دوستم میثم رفته بودم که از من خواست دنبال همسر صیغه ای اش برویم و او را با ماشین به رودهن برسانم .وقتی به آنجا رسیدیم آنها اصرار کردند تا به جشن تولد بروم .آنجا همه مشروب خورده و مست بودند. به همین خاطر می خواستم مهمانی را ترک کنم اما آنها مانع شدند .پس از پایان جشن در حال برگشت بودیم که امین و برادرش را دیدیم. آنها که قمه در دست داشتند ،بی دلیل به ما حمله کردند .من در آن دعوا روی زمین افتادم و نمی‌دانم چه کسی امین را کشت. وقتی میثم در جایگاه ویژه ایستاد گفت :ما هیچ اختلافی با امین نداشتیم من می دانم او قبلاً با صاحب باغ که میهمانی را برگزار کرده بود اختلاف مالی داشت .ما در حال بازگشت از مهمانی بودیم که امین یکباره سد راهمان شد .او و برادرش به ما حمله کردند که در آن درگیری بینی و دستم به شدت آسیب دید. روی بینی من چندین عمل جراحی پیوند انجام شده و تاندوم 3 انگشتم نیز قطع شد .من فقط با شمشیر یک ضربه به پای امین زدم که کشنده نبود. از سرگیری تحقیقات با پایان دفاعیات این متهم قضات دادگاه پرونده را برای از سرگیری تحقیقات به دادسرا برگرداندند. با تکمیل تحقیقات بار دیگر متهمان از خود دفاع کردند. آنها این بار انگشت اتهام را به سوی یکدیگر نشانه رفتند تا از مجازات در امان باشند. در پایان جلسه قضات دادگاه با توجه به مدرک های موجود در پرونده و اظهارات شاهدان و همچنین نظریه پزشکی قانونی که اعلام کرده بود مشخص نیست ضربه کشنده به قربانی را کدام یک از متهمان به او وارد کرده حسن و میثم را به قصاص محکوم کردند. علی نیز از اتهام دست داشتن در قتل تبرئه شد.

 

 

4561/ی

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها