آخرین اخبار
۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۵
بازدید:۳۹۰۲
صد آنلاین | رییس بخش مراقبتهای ویژه نوزادان بیمارستان شریعتی مشهد گفت: نوزادی که در هوای سرد زمستان در یکی از پارکهای غرب مشهد رها شده بود و توسط ماموران پلیس و اورژانس اجتماعی به این بیمارستان تحویل داده شد، همچنان تحت مراقبت و درمان است.
کد خبر : ۷۶۹۲۲

به گزارش صد آنلاین ،  رییس بخش مراقبتهای ویژه نوزادان بیمارستان شریعتی مشهد گفت: نوزادی که در هوای سرد زمستان در یکی از پارکهای غرب مشهد رها شده بود و توسط ماموران پلیس و اورژانس اجتماعی به این بیمارستان تحویل داده شد، همچنان تحت مراقبت و درمان است.

 

 

 

 


دکتر سیمین مغربی روز شنبه افزود: اورژانس اجتماعی مشهد پیش از طلوع آفتاب روز بیست و یکم بهمن ماه، نوزاد دختر به ظاهر نارس که دمای بدنش به شدت کاهش یافته بود را به اورژانس بیمارستان دکتر علی شریعتی این شهر تحویل داد.  وی ادامه داد: نوزاد پس از معاینه اولیه در اورژانس به سرعت در اختیار بخش مراقبتهای ویژه نوزادان بیمارستان شریعتی قرار می‌ گیرد که اقدامات حیاتی و دلسوزانه تیم درمانی و پرستاری منجر به نجات او از مرگ می‌شود. رییس بخش مراقبتهای ویژه نوزادان بیمارستان شریعتی مشهد گفت: نوزاد تحویل گرفته شده از اورژانس اجتماعی با تخمین ۲۹ هفتگی و وزن حدود یک کیلو و ۲۰۰ گرم، به هیچ عنوان شرایط جسمی مناسبی نداشت. وی بیان کرد: نارسایی تنفسی شدید و افت دما ما را برآن داشت تا با گرم نمودن نوزاد و تامین اکسیژن‌رسانی به وی اقدامات درمانی را آغاز کنیم. مغربی با تاکید بر اقدامات دلسوزانه و تخصصی پرستاران کشیک بیمارستان شریعتی هنگام تحویل نوزاد، ادامه داد: در هفته اول این نوزاد در دستگاه ونتیلاتور قرار داده شد، در این مدت هماهنگی های لازم برای تامین شیر پاستوریزه از بانک شیر بیمارستان ام البنین مشهد، آنتی بیوتیک درمانی و سرم تراپی برای نوزاد انجام شد که با افزایش وزن و جان گرفتن روزانه و افزایش امید به زندگی نام ریتا( به معنای مروارید) را برایش برگزیدیم. وی ادامه داد: هم اینک این نوزاد هزار و ۳۰۰ گرم وزن داشته و بدون کمک دستگاه، توانایی تنفس عادی را دارد و تا رسیدن به شرایط نرمال برای تحویلش به مراجع قانونی که حدود هزار و ۸۰۰ گرم است، درمان و نگهداری از او را ادامه خواهیم داد. وی با بیان اینکه هم اکنون ریتا خارج از دستگاه در حال مراقبت است و تغذیه از طریق لوله برایش به علت عدم توانایی در شیرخوردن انجام می شود، افزود: امید است به زودی شرایط ریتای دوست داشتنی، عادی شده و زندگی کودکانه و شاد خود را آغاز کند.

 

 

 

 

4561/ب

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها