آخرین اخبار
۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۰
بازدید:۱۱۳۱
صد آنلاین | شمار مهاجران و پناهجویان جان باخته در آب‌های منتهی به اروپا در هفته‌های اخیر افزایش یافته است.
کد خبر : ۷۶۷۸۲

به گزارش صد آنلاین ،  در حالی که گزارش‌ها و اخبار مرگ‌و‌میر مهاجران و پناهجویان در مسیر‌های آبی به سمت اروپا همچنان منتشر می‌شوند، سیاست‌های ضد مهاجرتی کشور‌های اروپایی نیز با سرعتی بیشتر از گذشته سختگیرانه می‌شوند.

 

 

 

 

 


براساس جدیدترین گزارش‌ها، احتمالا ۸۰ مهاجر در تراژدی مربوط به دو قایق حامل مهاجران در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده‌اند؛ مقصد این قایق‌ها سواحل ایتالیا و یونان بوده است.

۲۵ نجات یافته یکی از قایق‌های یاد شده به امدادگران گفتند که قایق آن‌ها طی یک هفته پس از خراب شدن موتور در دریا سرگردان بوده و این افراد بدون آب و غذا ماندند.

دست‌کم ۶۰ مهاجر بر اثر کم‌آبی و گرسنگی جان خود را در قایق یاد شده از دست دادند؛ براساس گفته بازماندگان، قربانیان شامل زنان و دست‌کم یک کودک بودند.

دو نفر از مهاجران این قایق بیهوش بودند و با هواپیما به یک بیمارستان در ایتالیا منتقل شدند؛ ۲۳ مهاجر دیگر نیز دچار کم‌آبی، ضربه روحی و سوختگی ناشی از آتش‌سوزی در قایق بودند.

مقام‌های ترکیه نیز روز جمعه اعلام کردند که ۲۲ مهاجر که دست‌کم ۵ نفر از آن‌ها کودک هستند، بر اثر واژگونی قایق در نزدیکی بزرگ‌ترین جزیره این کشور جان خود را از دست دادند.

گارد ساحلی ترکیه روز جمعه این خبر را اعلام کرد.

بررسی‌ها نشان می‌دهند که از آغاز سال میلادی جاری تاکنون دست‌کم ۲۲۶ مهاجر در مسیر خطرناک مدیترانه مرکزی بین شمال آفریقا و ایتالیا جان خود را از دست داده‌اند.

در هفته‌های اخیر تلاش‌های مهاجران برای عبور از آب‌های بین ترکیه و یونان افزایش یافته است؛ دریای مدیترانه چندین سال است که مرکز جریان مهاجرت از آفریقا و خاورمیانه به اروپا بوده است.

مدیترانه مرکزی یکی از خطرناک‌ترین مسیر‌های مهاجرت در جهان است.

براساس گزارش آژانس مهاجرت سازمان ملل (IOM) در سال ۲۰۲۳ تقریبا ۲ هزار و ۵۰۰ نفر هنگام تلاش برای عبور از شمال آفریقا به اروپا جان خود را از دست دادند.

4561/ی

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها