آخرین اخبار
۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۷
بازدید:۴۲۴۷
صد آنلاین | پلیس در تعقیب زن و وشهری است که دختری پنج‌ساله را ربودند و بعد از دو روز رهایش کردند.
کد خبر : ۷۶۷۱۶
 

به گزارش صد آنلاین ، با پیدا شدن سرنخ‌هایی در مورد زوج کودک‌ربا که دختر پنج‌ساله‌ای را پس از ربودن در محوطه پاساژ اوپال رها کرده بودند، تحقیقات پلیسی و قضایی برای دستگیری این زوج وارد مرحله‌ای تازه شد.

 

 

 


 این کودک بامداد 17 اسفند ربوده شد و دو شبانه‌روز در خانه آدم‌رباها بود. سپس متهمان شامگاه نوزدهم اسفند بچه را رها کردند.

مادر این کودک خردسال پس از وقوع کودک‌ربایی در حالی که هراسان بود، به اداره آگاهی تهران مراجعه کرد و در حالی که مضطرب و گریان بود گفت: دختر پنج‌ساله‌ام ربوده شده‌ است.

زن جوان گفت: با دختر و پسر خردسالم برای خرید آخر سال به یک پاساژ رفته بودیم، پس از تمام شدن خرید تصمیم داشتیم به خانه بگردیم، به همین منظور یک پراید دربستی گرفتم که سرنشینان آن یک خانم و آقا بودند. اول نمی‌خواستم سوار شوم اما بعد با این تصور که آنها زن و شوهر هستند، اعتماد کردم و به همراه دختر و پسرم سوار خودرو شدیم. وقتی به مقصد رسیدیم اول من پیاده شدم تا بچه‌هایم را یکی‌یکی پیاده کنم. پسرم را پیاده کردم، اما دختر پنج‌ساله‌ام هنوز داخل ماشین بود که راننده حرکت کرد و دخترم را با خود برد. آن راننده این کار را از عمد انجام داد چون هرچه داد و فریاد کردم توجهی نکرد و آن زن و مردی که سوار پراید بودند بچه پنج‌ساله‌ام را دزدیدند.

پس از آن، گروهی از کارآگاهان بلافاصله وارد عمل شدند و همچنین با توجه به حساسیت موضوع سردار علی ولیپور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از موضوع مطلع شد و دستورات لازم را صادر کرد.

کارآگاهان بازبینی دوربین‌های مداربسته مبدأ، مقصد و مسیر تردد خودرو را آغاز کردند. تحقیقات ویژه پس از مدت کوتاهی حکایت از آن داشت که متهم در حوالی پاساژ مشاهده شده است. ماموران به محض اینکه متوجه این ماجرا شدند تیم را راهی پاساژ کردند. از آنجا که محدوده مورد نظر  وسعت زیادی دارد، ماموران به چند تیم تقسیم شدند و در نهایت دختربچه پنج‌ساله را حوالی پارک اوپال پیدا کردند.

این در حالی بود که کارآگاهان طی تحقیقات خود و سوالاتی که از کودک ربوده‌شده پرسیدند پی بردند کودک‌ربایان زن و شوهری هستند که یک بچه پسر دارند. در مدتی که کودک ربوده‌شده نزد این زوج مجرم بود، او را اذیت نکرده بودند و ارتباط خوبی با او داشتند. همچنین در بازبینی چندباره دوربین‌های مداربسته، معلوم شد متهمان این پرونده پیش از ربودن کودک سه مرتبه در کمین شاکی پرونده و فرزندانش بوده‌اند. تا اینکه آنها را به عنوان مسافر سوار ماشین خود کردند تا در نهایت نقشه کودک‌ربایی را عملی کنند.

در بخش دیگری از تحقیقات کارآگاهان  مشخص شد متهمان قبلاً در محوطه بیرونی اوپال دستفروشی می‌کردند. به نظر می‌رسد این زوج با انگیزه مالی اقدام به آدم‌ربایی کرده‌اند. با وجود این، هنوز مشخص نیست چرا آنها نقشه خود را نیمه‌کاره گذاشتند و کودک ربوده‌شده را در محوطه پاساژ اوپال رها کردند. به هر ترتیب تحقیقات برای دستگیری متهمان فراری که زوج هستند ادامه دارد.

 

4561/ب
 
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها