۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۵
بازدید:۴۲۶
صد آنلاین | قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشور گفت: ثبت جهانی مساجد ایران را در برنامه داریم که مسجد جامع قزوین در این فهرست قراردارد.
کد خبر : ۷۰۶۴۸

به گزارش صد آنلاین از قزوین؛ علی دارابی در حاشیه بازدید از غرفه قزوین در نمایشگاه گردشگری تهران گفت: استان قزوین به دلیل قدمت تاریخی که دارد و سال‌ها در دوران مختلف پایتخت ایران بوده مملو از جاذبه‌های گردشگری و میراثی است که معرفی آنها یک ضرورت است.

 

 

 

 


او اظهار کرد: پیگیری ثبت قلعه الموت در فهرست جهانی نیز در دستور کار قرار دارد و امیدواریم این اثر ارزشمند نیز در مسیر جهانی شدن قرار گیرد.

معاون میراث فرهنگی کشور با اشاره به شرایط نمایشگاه گردشگری امسال بیان کرد: نمایشگاه امسال با حضور کشورهای خارجی بیشتری برگزار شده و حال و هوای با نشاطی در این رویداد ایجاد شده است.

قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: با تاکید رئیس‌جمهور محترم و مهندس ضرغامی در حمایت از سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری جدی هستیم و شرایط را تسهیل می‌کنیم.

دارابی در ادامه ضمن ابراز رضایت از غرفه‌آرایی استان قزوین در نمایشگاه گردشگری تصریح کرد: از همکارانم در استان قزوین که با رویکرد مطلوب در حمایت از سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و صنایع‌دستی فضای خوبی را در نمایشگاه امسال برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری این استان مهیا کردند سپاسگزارم و با توجه به این توانمندی‌ها حمایت‌های ما نیز از فعالیت‌های استان قزوین جدی است.

معاون میراث فرهنگی کشور در حاشیه این بازدید با استاد پیله‌چی خوشنویس برجسته استان قزوین هم دیدار و گفتگو کرد.

همچنین جمعی از کودکان عشایر با لباس‌های زیبای محلی به صورت نمادین مراسم باران‌خواهی را در حضور معاون وزیر میراث‌فرهنگی اجرا کردند.

هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تا ۲۶ بهمن ماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برپاست.

 

 

 

4561/ل

اشتراک گذاری:
ارسال نظر