۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳
بازدید:۴۸۴
صد آنلاین | اف ۲۲ رپتور جنگنده برتری هوایی نسل پنجم ارتش آمریکا است. این پرنده برای حفظ ویژگی پنهانکاری دارای دهلیز‌های حمل سلاح است.
کد خبر : ۷۰۶۴۴


به گزارش صد آنلاین، اف ۲۲ رپتور جنگنده برتری هوایی نسل پنجم ارتش آمریکا است. این پرنده برای حفظ ویژگی پنهانکاری دارای دهلیز‌های حمل سلاح است.

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 


به نقل از پارتیزان، جنگنده F-۲۲ رپتور دارای ۳ دهلیز داخلی است، دو دهلیز پهلو، هرکدام با قابلیت لود یک تیر موشک کوتاه‌برد AIM-۹ سایدوایندر هدایت تصویرساز فروسرخ و دهلیز اصلی زیر بدنه که خود آن دو بخش جدا است و هر بخش توانایی حمل ۳ تیر موشک AIM-۱۲۰ آمرام هدایت فعال راداری را دارد.

در ویدئو فوق فقط دهلیز پهلو در سمت راست تصویر دارای موشک AIM-۹ سایدوایندر است و بقیه خالی هستند، با اینکه نقش اصلی رپتور نبرد هوایی است با این‌حال می‌توان با حذف جایگاه دو تیر از سه تیر موشک آمرام لود شده در هر طرف از دهلیز اصلی، ترکیب دهلیز اصلی را به یک‌تیر AIM-۱۲۰ آمرام و یک تیربمب هزارپوندی GBU-۳۲ JDAM (یا دو تیربمب ۲۵۰ پوندی SDB به جای یک تیر بمب هزارپوندی JDAM) تغییر داد، در این ویدئو نیز سمت راست دهلیز اصلی فقط یک آویزگاه موشک آمرام دیده می‌شود که یعنی آن بخش برای حمل بمب تغییر یافته است.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر