۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵
بازدید:۲۳۶
صد آنلاین | ارتش رژیم صهیونیستی کشته شدن یکی از فرماندهان ارشد خود در نوار غزه را تأیید کرده است.
کد خبر : ۷۰۵۲۹

به گزارش صد آنلاین ، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت» چاپ سرزمین‌های اشغالی نوشت: که فرمانده گردان ۶۳۰ اسرائیل در درگیری‌های غزه کشته شده و شمار کشته‌های این رژیم از هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه)تا کنون به ۵۶۷ تن رسید.

 

 

 

 


این روزنامه افزود: سرگرد (ذخیره) ناتی کوبی فرمانده گردان ۶۳۰ مخفی «ب» بوده که در درگیری در نوار غزه کشته شده است.

این رژیم اعلام کرد که ۲۲۹ تن از نظامیان تل آویو در جریان جنگ زمینی به نوار غزه که از ۲۷ اکتبر (۵ آبان) آغاز شد، کشته شدند.

براساس گزارش ارتش رژیم صهیونیستی که در پایگاه رسمی این رژیم منتشر شده، شمار نظامیان زخمی شده این رژیم نیز از آغاز جنگ غزه به ۲ هزار و ۸۶۴ تن رسیده است.

براساس گزارش یدیعوت آحارنوت، در این میان ۴۳۴ نظامی بشدت مجروح شدند.

این گزارش می افزاید که از این تعداد یکهزار و ۳۲۶ نفر در درگیری‌های زمینی زخمی شدند که از این تعداد، ۲۶۸ تن شرایط جسمانی آنها وخیم، ۴۴۲ تن دیگر دارای شرایط جسمانی متوسط و ۶۱۶ تن دیگر نیز جراحت اندکی داشتند.

 

براساس این گزارش، ۳۴۴ نظامی صهیونیست همچنان درحال درمان در بیمارستان‌های این رژیم هستند، که از این تعداد شرایط ۳۰ تن از آنها وخیم، ۲۲۷ تن از آنها شرایط جسمی متوسط و ۸۷ تن نیز دارای جراحت اندک هستند.

ساعاتی پیش نیز منابع وابسته به رژیم صهیونیستی اعلام کردند که ۲ نظامی این رژیم در نبردهای جنوب غزه کشته شدند.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی افزود که این نظامیان در جریان شلیک گلوله ضدزره کشته شده اند.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین گزارش داد که سه نظامی این رژیم در نبردهای جنوب نوار غزه به شدت زخمی شده و حالشان وخیم است.

ارتش تل آویو که از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» در ۷ اکتبر هر روز قطره چکانی اسامی شماری از نظامیان کشته شده خود را اعلام می کند، با گذشت بیش از ۴ ماه از جنگ غزه، حجم خودسانسوری خود را بسیار بالاتر برده است.

بسیاری از خانوداه‌های نظامیان صهیونیست از سرنوشت فرزندان اعزامی خود به نوار غزه، اطلاع کمی دارند.

کتمان آمار حقیقی شمار بالای تلفات نظامیان صهیونیست در جنگ علیه غزه، به دلیل ترس از واکنش های بیشتر در سطح داخلی در سرزمین های اشغالی صورت می‌گیرد.

شمار تانک ها، خودروهای زرهی، نفربرها و بولدوزرهای منهدم شده صهیونیست ها در طول جنگ غزه نیز از مرز ۹۰۰ دستگاه گذشته که خسارت سنگینی برای صهیونیست ها محسوب می‌شود؛ البته باید ده‌ها خودرو و تانک منهدم شده صهیونیست ها در شمال فلسطین اشغالی توسط حزب الله را نیز به آن افزود.

منبع: ایرنا

 

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها