۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۶
بازدید:۱۱۴
رژیم صهیونیستی و ارتش اشغالگر و متجاوز آن در جدیدترین جنایت خود علیه مردم فلسطین از سلاح‌های ممنوعه برای بمباران شهر رفح استفاده کرده است.
کد خبر : ۷۰۵۲۴

جنایت جدید رژیم صهیونیستی در رفح با سلاح‌های ممنوعهگروه بین‌الملل دفاع‌پرس: رسانه‌های منطقه‌ای صبح روز گذشته را با خبر شوکه کننده‌ای آغاز کردند که در آن به استفاده ارتش رژیم صهیونیستی از سلاح‌های ممنوعه برای بمباران و گلوله باران شهر رفح و مردم آواره غزه به این شهر پناه آورده بودند، اشاره شده است. موضوعی که موجب شد تا روز گذشته شاهد تلفات انسانی بالایی در میان مردم و غیرنظامیان فلسطینی ساکن این شهر باشیم.

اما ماجرا از آنجایی اغاز شد که مدیر بیمارستان «الکویت» در رفح اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از سلاحی علیه این شهر استفاده کرده که از نظر بین‌المللی ممنوعه و نامتعارف است. موضوعی که نشان از این دارد بازهم شاهد جنایتی دیگر از سوی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطینی هستیم. ولی موضوع مهم اینجاست که این اولین بار نیست که ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی مناطق فلسطینی‌نشین را با استفاده از سلاح‌های ممنوعه هدف قرار می‌دهد.

مدیر بیمارستان «الکویت» در توضیحات تکمیلی خود پیرامون استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح‌های ممنوعه به عوارض و پیامد‌های ناشی از کاربرد این بمب‌های ممنوعه اشاره کرد و گفت مردمی که به دلیل مورد اصابت قرار گرفتن توسط سلاح‌های ممنوعه به بیمارستان ما انتقال داده شدند با عوارضی و پیامدهایی، چون قطع شدن دست و پاها، آنوریسم مغزی و سوختگی دست به گریبان هستند.

از طرف دیگر بمباران شهر رفح با استفاده از سلاح‌های ممنوعه در شرایطی صورت گرفته است که بر اساس گزارش‌های میدانی، جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی طی بامداد دیروز بیش از ۵۰ حمله هوایی علیه رفح انجام داده اند. ضمن اینکه منابع پزشکی تاکید کردند که تاکنون در جریان حمله‌های مذکور علیه ۱۴ خانه مسکونی و سه مسجد در رفح ۱۱۰ فلسطینی بی‌گناه به شهادت رسیده‌اند.

تا لحظه تنظیم این گزارش آمار شهدا و زخمی‌های این حمله همچنان در حال افزایش است و بر اساس این گزارش بیش از ۲۳۰ نفر از فلسطینیان ساکن شهر رفح زخمی شده‌اند. ضمن اینکه، گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که نیرو‌های امدادرسان هنوز نتوانسته‌اند خود را به برخی از خانه‌های ویران شده در رفح برسانند و افراد را از زیر آوار خارج کنند.

اما این تمام ماجرا نیست و خبرنگار شبکه المیادین روز گذشته گزارش داد که پیکر‌های ده‌ها شهید فلسطینی در بخش‌های مختلف شهر رفح بعد از حمله‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی پراکنده شده است. موضوعی که خود گویای عمق و شدت جنایت روز گذشته رژیم صهیونیستی در حمله و بمباران شهر رفح است.

حال اینکه بعد از چهار ماه جنگ غزه، با اطمینان می‌توان گفت که دیگر هیچ نقطه امنی در این باریکه برای مردم غزه وجود ندارد و مردم آواره از جنگ هیچ چاره‌ای به جز ترک غزه و پناه آوردن به شهر رفح ندارند. اما رژیم جنایتکار و کودک‌کش صهیونیستی تحمل حضور آن‌ها را در این شهر هم ندارد و تمام سعی و تلاش خود را می‌کند تا با استفاده از بمباران این شهر، آن‌ها را از این منطقه اخراج کند.

از طرف دیگر تمامی این شرایط در حالی روی می‌دهد که بیش از ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از آوارگان فلسطینی غزه در شهر رفح به سر می‌برند، ولی از کوچکترین امکانات بی بهره هستند و اگر حملات و بمباران این شهر توسط رژیم صهیونیستی همچنان ادامه داشته باشد به زودی با فاجعه انسانی بسیار بزرگ و غیرقابل کنترلی روبرو خواهیم شد.

ضمن اینکه اگر در کنار تمامی این مسائل و مشکلات قریب الوقوع بودن عملیات زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح را هم قرار بدهیم آنگاه با وضعیتی فاجعه باری روبرو خواهیم شد که حتی نهاد‌ها و سازمان‌های بین‌المللی هم نمی‌توانند آن را کنترل و مدیریت کنند.

در پایان باید گفت اگر همچنین که شاهد آن هستیم حملات رژیم صهیونیستی به غزه و حالا به شهر رفح ادامه داشته باشد و علیات زمینی هم به آن اضافه شود، نباید انتظار خویشتنداری از محور مقاومت و گروه‌های مقاومت در منطقه داشت و این موضوع می‌تواند شعله‌های درگیری و جنگ را در منطقه به شدت افزایش بدهد.
انتهای پیام/ ۱۳۴

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها