۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۶
بازدید:۴۴
صد آنلاین | منابع خبری گزارش دادند که پایگاه آمریکا در میدان نفتی العمر و مقر نظامیان این کشور در دیرالزور واقع در شرق سوریه هدف حملات راکتی قرار گرفته است.
کد خبر : ۷۰۵۰۲

 

به گزارش صد آنلاین ، شبکه خبری المیادین شامگاه امروز دوشنبه خبر داد که صدای چند انفجار از داخل پایگاه غیر قانونی نظامیان آمریکایی در میدان نفتی العمر شنیده شده است. این پایگاه در استان دیرالزور واقع در شرق سوریه قرار دارد.

 

 

 


المیادین به نقل از منابع خود گزارش داد، احتمالا این صدا‌ها ناشی از حملات راکتی به این پایگاه بوده، ولی هنوز جزئیاتی درباره خسارات یا تلفات منتشر نشده است.

خبرگزاری اسپوتنیک دقایقی پیش خبر داد که این حملات در واکنش به حملات هوایی آمریکا است که امروز به مواضع نیرو‌های همپیمان ارتش سوریه در دیرالزور صورت گرفته است. منابع رسمی سوری، این حملات را تأیید نکرده‌اند.

شبکه خبری الجزیره هم به نقل از رسانه‌های سوری گزارش داد که شهرک الشعفه در شرق استان دیرالزور، هدف حملات راکتی قرار گرفته است. این شهرک هم محل استقرار نظامیان آمریکایی است.

به‌رغم آنکه هنوز هیچ گروهی به صورت رسمی مسئولیت این عملیات را برعهده نگرفته است، اما مقاومت اسلامی عراق طی روز‌های گذشته بار‌ها پایگاه‌های آمریکا را در نقاط مختلفی از سوریه و عراق مورد حمله قرار داده است.

مقاومت عراق، آمریکا را مسئول اصلی حملات رژیم اسرائیل به مردم فلسطین می‌داند و تاکید کرده است که تا زمان تداوم تجاوزات به غزه به حملات خود ادامه خواهد داد.

منابع محلی سوریه، شامگاه پنجشنبه گذشته نیز از شنیده شدن صدای چند انفجار در پایگاه آمریکا در شرق سوریه خبر دادند که در جریان آن، پایگاه آمریکا در میدان نفتی العمر هدف حمله قرار گرفت.

منبع: فارس

4561/ی
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها