۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۹
بازدید:۸۶
صد آنلاین | حسین امیرعبداللهیان، وزیرخارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه رایزنی های منطقه ای خود با هدف پایان بخشیدن به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه در ایستگاه نخست سفر منطقه ای خود راهی بیروت شد و با مقامات ارشد سیاسی و رهبران گروه های مقاومت دیدار کرد.
کد خبر : ۷۰۴۹۶
 

به گزارش صد آنلاین ، حسین امیرعبداللهیان، وزیرخارجه جمهوری اسلامی ایران، در سومین سفر خود به لبنان از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی با استقبال خلیل حمدان، عضو ارشد جنبش امل وارد بیروت شد.

 

.

 

 

 


وی در خلال این سفر با مقامات ارشد لبنانی از جمله نجیب میقاتی نخست وزیر دولت پیشبرد امور، عبدالله بو حبیب وزیرخارجه و نبیه بری، رئیس مجلس لبنان دیدار و گفتگو کرد.

وزیرخارجه ایران در جریان دیدار با سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله از آخرین روند تحولات مرتبط با نبرد طوفان الاقصی و جبهه جنوب لبنان اطلاع یافت.

امیرعبداللهیان همچنین با رهبران گروه های مقاومت فلسطینی از جمله زیاد النخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی و اسامه حمدان از رهبران ارشد حماس دیدار و بر ادامه حمایت های همه جانبه تهران از مقاومت فلسطین تاکید کرد.

عبدالله بوحبیب؛ وزیرخارجه لبنان در جریان کنفرانس مشترک مطبوعاتی با همتای ایرانی خود گفت: همه طرف ها اتفاق نظر دارند که با ادامه جنگ در غزه، وضعیت منطقه بسیار خطرناک تر از قبل خواهد شد.

وی همچنین با محکوم کردن حملات مکرر رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان افزود: لبنان هرگز خواهان جنگ نبوده و به دنبال آن نیست، بلکه خواستار ثبات، آرامش و حفظ حقوق مردمانش است

منیر قبلان، کارشناس لبنانی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بیروت گفت: سفر وزیر خارجه ایران به لبنان را باید در راستای سفرهای اخیر هیئت های دیپلماتیک سایر کشورها به لبنان به منظور حمایت از مقاومت فلسطین و حل و فصل بحران های داخلی لبنان با مشارکت تمامی جریان های لبنانی قلمداد نمود.

 

 

 

وزیرخارجه کشورمان پس از اتمام رایزنی های دیپلماتیک خود با مقامات لبنانی راهی سوریه و قطر شد و در رابطه با آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی با مقامات ارشد این دو کشور نیز دیدار و گفتگو کرد.

4561/ب

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها