آخرین اخبار
۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۶
علی رغم مخالفت و هشدار جامعه جهانی صورت گرفت

حملات هوایی شدید اسرائیل به رفح

بازدید:۲۰۵
صد آنلاین | علیرغم هشدار‌های جهانی درباره حمله به رفح که محل تجمع بیش از ۱.۵ میلیون آواره فلسطینی است، منابع خبری در غزه از آغاز حملات هوایی و توپخانه‌ای سنگین ارتش اسرائیل به مناطق مختلف رفح خبر دادند.
کد خبر : ۷۰۲۹۲

 

به گزارش صد آنلاین ، منابع خبری از حملات شدید هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به مناطقی در شمال رفح، در جنوبیترین بخش نوار غزه، در مرز مصر خبر داده‌اند.

 

 

 

 


شبکه الجزیره گزارش داد که درگیری شدیدی در نزدیکی بیمارستان کویتی در رفح میان نظامیان ارتش اشغالگران و فلسطینی‌ها نیز وجود دارد.

این درحالیست که صد‌ها نفر از آوارگان که به رفح پناه برده‌اند از ترس بمباران هوایی به بیمارستان کویتی گریخته‌اند.

الجزیره همچنین گزارش داده که جنگنده‌های اسرائیلی چندین خانه و مسجد را در مناطق پرجمعیت رفح بمباران کرده‌اند.

خبرنگار الجزیره از ورود خودرو‌های شهری و آمبولانس‌های حامل شهدا و مجروحان حملات رژیم صهیونیستی به بیمارستان کویت گزارش داد و می‌گوید که دست کم یک کودک در میان آن‌ها بوده است.

حملات رژیم صهیونیستی به رفح در شرایطی است که بیش از یک و نیم میلیون آواره فلسطینی که از مناطق شمالی و مرکزی غزه گریخته‌اند به آن پناه آورده‌اند.

اسرائیل پیش از این رفح را به عنوان یکی از مناطق امن برای فرار فلسطینیان خوانده بود.

هلال احمر فلسطین نیز با تایید حملات سنگین رژیم اشغالگر در مناطق مختلف استان رفح از شهادت دست کم ۵۲ نفر و مجروح شدن ده‌ها نفر از جمله چندین کودک در این حملات خبر داد. 

طی روز‌های گذشته بسیاری از سازمان‌های حقوق بشری و کشور‌های عضو جامعه بین المللی درباره هرگونه عملیات ارتش اشغالگر در رفح هشدار داده‌اند.

وزارت خارجه مصر روز یک شنبه با صدور بیانیه‌ای در خصوص عواقب وخیم حمله ارتش اشغالگر به شهر رفح در جنوب غزه هشدار داد و خواستار فشار بین‌المللی بر اسرائیل شد.

قاهره گفت که عملیات نظامی در شهر رفح، شرایط را بیش از پیش پیچیده خواهد کرد و به منافع همه بدون استثناء ضربه می‌زند.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا نیز شامگاه یک شنبه در تماس تلفنی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره درباره عملیات نظامی اسرائیل در رفح و تاثیر عمیق آن بر اوضاع انسانی در غزه گفتگو و رایزنی کرده است.

بر اساس گزارش‌ها، بایدن در این گفتگو تاکید کرد که عملیات نظامی در رفح بدون فراهم شدن طرحی برای تضمین امنیت و سلامت بیش از یک میلیون فلسطینی در این منطقه، انجام نشود.

شبکه الاقصی روز یکشنبه به نقل از یکی از رهبران حماس گزارش داد هرگونه حمله ارتش رژیم اسرائیل به شهر رفح منجر به شکست مذاکرات مبادله اسرا خواهد شد.

4561/ب
 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها