۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۶:۵۶
بازدید:۲۴۱۳
صد آنلاین | مردی که در حال حاضر حدود 60 سال دارد با خرید 500 بخاری برای هموطنان نقاط محروم کشور از قصاص رهایی یافت.
کد خبر : ۷۰۲۴۰

 

به گزارش صد آنلاین ، این مرد که بیش از 10 سال پیش منشی جوان خود را به قتل رسانه بود و پس از محکومیت به قصاص دو بار هم پای چوبه دار رفته بود در نهایت موفق به جلب رضایت قطعی اولیای دم و نجات از قصاص شد.

 

 

 


 

این محکوم به قصاص پس از قتل موفق شد راز این جنایت را برای مدتی مخفی کند، اما در نهایت پس از مدتی راز قتلش افشا شد و راز این جنایت بر ملا شد.این محکوم که منشی خود را به قتل رسانده در زمان دستگیری 45 بود و مدیر شرکتی بود که منشی آن شرکت را کشته است. خانواده مقتول این پرونده پس از طرح شکایت خواهات انجام تحقیقات از سوی پلیس شدند و مدیر شرکت خصوصی از سرنوشت کارمند خود اظهار بی‌اطلاعی کرده بود. اما تحقیقات در این خصوص ادامه یافت و در نهایت جسدی در بیابان‌های اطراف شهر پیدا شد. تحقیقات در مورد جسد که در ابتدا مجهول الهویه بود آغاز شد و بررسی‌ها حکایت از آن داشت که جسد مربوط به منشی گمشده است. در حالی که مدیر دختر کشته شده از سرنوشت کارمند خود پس از خروج از محل کار اظهار بی اطلاعی می‌کرد بررسی دوبین‌های مدار بسته حکایت از آن داشت که مدیر و منشی همراه هم از شرکت خارج شد‌اند. به این ترتیب مرد 45 ساله مجبور به اعتراف شد و گفت: مدتی قبل از این اتفاق به منشی پولی را به عنوان وام دادم، اما از آنجایی که شرکت رو به ورشکستگی رفته بود و خطر تعطیلی تهدیدمان می‌کرد از آن دختر جوان خواستم پول را بدهد. اما دایم می‌گفت پول ندارم. روز شرکت به او گفتم بیا با هم برویم در مورد نحوه پس دادن پول صحبت کنیم. با هم از شرکت بیرون رفتیم و در بین راه چند بار گفتم  پول بده اما با هم دعوایمان شد. دختر جوان جیغ و فریاد کرد که با دست دهن را گرفتم که باعث خفه شدنش شد. من که ترسیده بودم جسدش را به بیابان بردم و در آنجا انداختم. انگار در بیابانی که جسد را رها کرده بودم چوپانان آن را پیدا کرده بودند. پس از کشف جسد پلیس در پرونده افراد گم شده مشخصاتش را گشته بود و دست آخر به شرکت آخرین رسیده بودند. ابتدا منکر بودم اما با وجود انکارها مجبور به اعتراف شدم. در پی این پرونده تکمیل شد و متهم در دادگاه کیفری استان پای میز محاکمه رفت و با وجود شواهد و اعتراف خود، به قصاص محکوم شد.

پس از آن این مرد دوبار پای چوبه‌دار رفت که با دخالت ریش سفیدان و خواهش‌ها و التماس‌های همسر و فرزندانش از مرگ نجات یافت. چندی پیش نام این مرد برای بار سوم در لیست اجرای حکم قرار گرفت. در نهایت با جلسات صلح و سازشی که برگزار شد به قبول کردند که اگر خانواده متهم در 5 روستای سرد کشور که جزو مناطق محروم و کم برخوردار هستند 500 بخاری تهیه کنند و به ساکنان آنجا بدهند از اجرای حکم قصاص به طور کامل منصرف خواهند شد. چندی پیش خانواده متهم خبر دادند موفق شدند شرط اولیای دم را عملی کنند. به این ترتیب به مناسیب عید مبعث و عملی شدن شرط تجهیز 5 روستای سردسیری به 500 بخاری رضایت قطعی خود ا اعلام کردند.

در حال حاضر این متهم که از کرده خود پشمیمان است و در زندان هم آدم خوبی بوده است دوباره پای میز محاکمه می‌رود تا از جنبه عمومی جرم محاکمه شود اما از بابت این که مدت حبسی که گذرانده از مدت حبس جنبه عمومی قتل بشتر بوده به نظر می‌رسد در آینده نزدیک آزاد شود.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
لینک کپی شد
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر