۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۰
بازدید:۷۵۰
صد آنلاین | سعدی الهویی از نظر جایگاه فنی و فوتبالی در حدی نیست که بخواهد پیرامون شکست تیم ملی در جام ملت های آسیا، توضیح واضحات بدهد.
کد خبر : ۷۰۱۵۶

پس از پایان جام ملت های آسیا در سال ۲۰۰۷و ناکامی تیم ملی ایران، امیر قلعه نویی در یک برنامه تلویزیونی معروف با حضور عادل فردوسی پور، بیژن ذوالفقارنسب و امیر حاج رضایی شرکت کرد. برنامه ای که هنوز در ذهن امیر ماندگار است و پس از گذشت این همه سال از آن به عنوان یک جفای بزرگ یاد می کند.


تکرار ناکامی ایران در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ اما منجر به تغییر تاکتیک قلعه نویی شد و او این بار ترجیح داد سعید الهویی (دستیارش در تیم ملی) را راهی صداوسیما کند. صحبت های مربی تیم ملی و توجیهات عجیب و غریب او درباره شکست دردناک در جام ملت ها، این باور را در ذهن ما گنجاند که باید بابت نتایج تیم ملی به افتخار کادرفنی، کف مرتب بزنیم! حتی دچار این توهم شدیم که بهترین تیم جام ملت ها ما بودیم و چون چشم بصیرت نداریم، نمی توانیم واقعیت ها را ببینیم!

الهویی از موضعی با افکار عمومی سخن گفت که یک لحظه تصور کردیم حذف تیم ملی از جام ملت ها، یک شوخی مضحک است و این تیم ملی ایران بود که قهرمان جام ملت ها شده! با حرف های او واقعا گمان کردیم باید بابت طراحی تاکتیکی این مربی و ایجاد تحولات عمیق در تیم، یک تشکر جانانه داشته باشیم و بابت این درجه از پیشرفت و خودباوری به الهویی پاداش هم بدهیم!

هر چه هست اینکه سعید الهویی از نظر جایگاه فوتبالی و فنی، سوابق مربیگری و وجاهت، در حد و اندازه ای نیست که بخواهد درباره شکست تیم ملی توضیح واضحات بدهد یا ما بیش از این برای حرف هایش اهمیت قائل شویم. او در تیم ملی ما در حد یک دستیار ساده است؛ همین و تمام.

برای نقد درست و حسابی تیم ملی و سوال و جواب کامل در این زمینه، بهتر است الهویی سپر بلا نشود و در این راستا، قطعا حضور امیر قلعه نویی به عنوان مسول اول هدایت تیم در یک برنامه زنده تلویزیونی، بیشتر و بهتر می تواند ابعاد ماجرا را برای مردم روشن کند.

21458/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها