۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۶
بازدید:۷۹۷
صد آنلاین | تیم ملی قطر با پیروزی مقابل اردن قهرمان جام ملت‌های آسیا شد.
کد خبر : ۷۰۰۸۳

دیدار فینال جام ملت‌های آسیا امشب بین تیم‌های قطر و اردن در ورزشگاه لوسیل برگزار شد و قطر با پیروزی سه بر یک برای دومین بار متوالی قهرمان این رقابت‌ها شد.

 

 

هر سه گل قطری‌ها از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید و اکرم عفیف ستاره عنابی‌ها با گل کردن هر سه پنالتی در دقایق ۲۲، ۷۳ و ۹۵ هت تریک کرد.   یزان النعیمات هم تک گل اردن را در دقیقه ۶۷ وارد دروازه حریف کرد.

 

 
 

قطر میزبان مسابقات در دوره گذشته هم قهرمان شده بود، برای دومین بار متوالی توانست قهرمان این مسابقات شود و اردن هم که برای نخستین بار به فینال راه یافته بود، در حسرت قهرمانی باقی ماند.

 

 

قطر در مرحله نیمه نهایی مقابل تیم ملی کشورمان پیروز شد و در مراحل قبل از سد لبنان، تاجیکستان، چین، فلسطین و ازبکستان گذشته بود. مارکس لوپس که ۳۷ روز پیش از شروع جام ملت‌های آسیا به‌عنوان سرمربی قطر منصوب شده بود، دست به کار بزرگی زد و «عنابی» را به دومین قهرمانی متوالی خود در معتبرترین تورنمنت فوتبال آسیا رساند.

 

 
 

ژاپن با چهار قهرمانی، همچنان پُرافتخارترین تیم جام ملت‌های آسیا به شمار می‌رود. پس از سامورایی آبی، ایران و عربستان با سه عنوان قهرمانی در رده دوم قرار دارند. قطر با فتح جام در خانه، همانند کره جنوبی به دو عنوان قهرمانی جام ملت‌ها رسیده و در جایگاه بعدی قرار گرفته است. کویت، استرالیا، عراق و رژیم اشغالگر قدس نیز یک بار طعم قهرمانی آسیا را چشیده‌اند.

اکرم عفیف ستاره قطری‌ها با هشت گل آقای گل جام هم لقب گرفت.

 

 
 
 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر