آخرین اخبار
۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۶
بازدید:۵۱۱
صد آنلاین | روستای فیلبند از زیباترین روستا‌های مرتفع در استان مازندران است. این روستا به‌دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه‌اش و قرار گرفتن در ارتفاع کوهپایه‌ای، چشم‌اندازی زیبا به مراتع و روستا‌های اطراف دارد. روستای فیلبند با طبیعت بکر و زیبایش در نیمی از سال با ابر‌ها احاطه می‌شود و طبیعت دوستان زیادی در فصل گرم به این منطقه خوش آب و هوا سفر می‌کنند. دریای ابر فیلبند در بیشتر روز‌های سال تشکیل می‌شود؛ تماشای حرکت ابر‌ها از میان پا‌ها و احاطه شدن در توده‌های ابر، لحظات به‌یادماندنی برای گردشگران خلق می‌کنند.
کد خبر : ۷۰۰۶۴

به گزارش صد آنلاین ، روستای فیلبند از زیباترین روستا‌های مرتفع در استان مازندران است. این روستا به‌دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه‌اش و قرار گرفتن در ارتفاع کوهپایه‌ای، چشم‌اندازی زیبا به مراتع و روستا‌های اطراف دارد. روستای فیلبند با طبیعت بکر و زیبایش در نیمی از سال با ابر‌ها احاطه می‌شود و طبیعت دوستان زیادی در فصل گرم به این منطقه خوش آب و هوا سفر می‌کنند. دریای ابر فیلبند در بیشتر روز‌های سال تشکیل می‌شود؛ تماشای حرکت ابر‌ها از میان پا‌ها و احاطه شدن در توده‌های ابر، لحظات به‌یادماندنی برای گردشگران خلق می‌کنند.

 

 

 

 


 

 

 


ییلاق این روستا در میان اهالی روستا‌های اطراف نیز محبوبیت بالایی دارد و در فصول گرم سال، از بسیاری از روستا‌های اطراف نیز به روستای فیلبند می‌آیند تا از آب و هوای عالی و طبیعت مطبوع آن بهره‌مند می‌شوند؛ اما در فصول سرد، ساکنان روستا هم به مناطق دیگر می‌ر‌وند و روستا خالی از سکنه می‌شود.

برای ساکنان تهران و اطراف آن، روستای فیلبند به‌دلیل فاصله نزدیک تا پایتخت، محبوبیت بالایی دارد. از زیباترین مناظر ییلاق فیلبند، طلوع و غروب زیبای خورشید در این روستا است. کوهنوردی در این روستا نیز لذت‌بخش است. روستای فیلبند با ارتفاعی در حدود ۲،۳۰۰ متر از سطح دریا، بلندترین روستای قسمت شرقی استان مازندران است و به همین دلیل با نام «بام شرقی مازندران» نیز شناخته می‌شود. در گویش مازندرانی این روستا را «فلبند» یا «فلبن» می‌گویند. «فل» معنای خستگی و «بند» معنی بند آمدن می‌دهد و بر اساس گفته‌های اهالی، راه دشوار تردد به این روستا در گذشته، باعث این نام‌گذاری شده است.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها