۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۴
بازدید:۳۶۴
صد آنلاین | متهمان به جرم استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال در تهرانسر بازداشت شدند.
کد خبر : ۷۰۰۳۶

به گزارش صد آنلاین ، سرهنگ علی قاسم پور رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از کشف ۵ دستگاه ماینر استخراج ارز دیجیتال در تهرانسر خبر داد و گفت: در این پرونده ۲ متهم دستگیر شدند.

 

 

 

 


سرهنگ علی قاسم پور با اشاره به جزئیات این خبر، گفت: با شکایت چند تن از شهروندان و اعلام نماینده اداره برق منطقه تهرانسر در خصوص در خصوص صدای زیاد و مصرف بالای برق یک واحد آپارتمانی در یکی از محلات، بررسی موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۱۵۰ تهرانسر قرار گرفت.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: در تحقیقات انجام شده مشخص شد، ۲ ساکن این واحد آپارتمانی با استفاده از دستگاه های "ماینر" در حال استخراج ارز دیجیتالی هستند که با بهره گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی مخفیگاه متهمان را شناسایی کرده و در نهایت در ۱۹ بهمن ماه این متهمان در حین استخراج ارز دیجیتالی، طی یک عملیات پلیسی دستگیر شدند.

سرهنگ قاسم پور، تصریح کرد: از مخفیگاه متهمان پنج دستگاه ماینر و متهمان به همراه تجهیزات مکشوفه به کلانتری منتقل شدند که طی بازجویی های انجام شده به جرم خود اعتراف و پس از تکمیل پرونده راهی دادسرا شدند.گفتنی است، در برررسی کارشناسان پلیس مبارزه با جرائم اقتصادی، ارزش ریالی این دستگاه ها سه میلیارد ریال برآورد شده است.

منبع: رکنا

4561/ب

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها