آخرین اخبار
۲۲ دی ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۹
بازدید:۹۸۰
به عقیده تحلیلگر اقتصادی هیجانات در معاملات این هفته ارز و سکه به شدت بالا است، درست است که قیمت‌ها بالا رفته است اما افزایش قیمت‌ها دلیل و توجیه اقتصادی ندارد.
کد خبر : ۶۴۴۰۴

 دلار امروز در مرکز مبادله ارز و طلا در بخش اسکناس، ۴۲ هزار و ۹۲۶ تومان و در بخش حواله‌ ۳۹ هزار و ۵۲۷ تومان کشف قیمت شد‌.

 

 

 


دلار در ‌‌صرافی‌ها امروز در زمان تنظیم گزارش، به نرخ ۴۲ هزار و ۴۹۶ تومان خریداری و با نرخ ۴۳ هزار و ۱۳۱ تومان فروخته شد.

همچنین ‌یورو امروز در صرافی‌ها با نرخ توافقی به قیمت ۴۶ هزار و ۹۳۸ تومان معامله شد، اسکناس درهم امارات ۱۱ هزار و ۶۸۸ تومان ارزش‌گذاری شد.

بررسی میدانی بازار ارز نشان می‌دهد‌،‌ دلار آزاد امروز توسط دلالان مقابل صرافی‌ها ۵۱ هزار و 750 تومان معامله شد؛ معاملات دلار در بازار غیررسمی طی یک هفته گذشته نوسانی بوده است، در جریان معاملات امروز نرخ دلار در بازار با افزایش روبه‌رو شد.

 

 

 

* آخرین قیمت انواع سکه و طلا

امروز در میدان فردوسی سکه طرح قدیم‌‌ با افت ۷۰۰ هزار تومانی به نرخ ۲۸ میلیون و ۱۹۵ هزار تومان داد و ستد شد، همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز با کاهش ۷۹۸ هزار تومانی به قیمت ۳۱ میلیون و ۶۴۷ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه در بازار با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی به نرخ ۱۷ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان داد و ستد شد، ربع سکه به قیمت ۱۱ میلیون و ۳۹۵ هزار تومان عرضه شد؛ همچنین هر سکه یک گرمی به نرخ ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز ۲ میلیون و ۶۰۸ هزار تومان در هر گرم قیمت‌گذاری شد‌، همچنین امروز هر مثقال طلای ۱۸ عیار‌، ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان نرخ‌گذاری شد؛ نرخ طلای آب شده نیز هر مثقال ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بوده است.

در حال حاضر هر اونس طلا (معادل ۳۱.۱۳۲گرم)، با افزایش ۳ صدم درصدی، ۲۰۳۶ دلار است.

 

 

* رشد قیمت طلا و سکه دلیل اقتصادی ندارد

محمد کشتی‌آرای، تحلیلگر بازار ارز و طلا، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره دلایل رشد قیمت طلا گفت: در ماه‌های گذشته واردات خوبی در زمینه شمش طلا صورت گرفته بود، اما به دلیل حجم بالای قاچاق، بانک مرکزی تصمیم به ساماندهی این واردات گرفت، این موضوع موجب ایجاد نگرانی در واردکنندگان شد و عرضه شمش طلا در بازار ‌کاهش یافت.

وی افزود: البته با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و نزدیک شدن به ماه‌های رجب و شعبان هم، تقاضا در بازار افزایش یافته است.

کشتی‌آرای ادامه داد: افزایش قیمت دلار نیز دلیل رشد قیمت طلا و سکه بوده است، البته حباب قیمت سکه امروز نسبت به دیروز با افزایش یک میلیون تومانی مواجه شد.

وی تصریح کرد: رشد قیمت‌ها در بازار ارز و سکه توجیه خاص اقتصادی ندارد و قیمت‌ها بی دلیل در حال رشد است.

این تحلیلگر اقتصادی تاکید کرد: به زودی بازار به آرامش می‌رسد و مردم باید از رفتار هیجانی در بازاری که عده ای در حال قیمت‌سازی در بازار هستند، خودداری کنند.

پایان پیام/21111

اشتراک گذاری:
ارسال نظر