آخرین اخبار
۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۴
بازدید:۲۴۹۳
صد آنلاین | یک مشاور املاک به دلیل تکرار تخلف گرانفروشی، صادر نکردن صورتحساب و درج نکردن قیمت به پرداخت ۳۵۲ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.
کد خبر : ۵۴۸۸۶

به گزارش صد آنلاین ،  یک مشاور املاک به دلیل تکرار تخلف گرانفروشی، صادر نکردن صورتحساب و درج نکردن قیمت به پرداخت ۳۵۲ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

 

 

 


 شهرام محسنی؛ مدیرکل روابط عمومی تعزیرات حکومتی گفت: پرونده تخلف یک مشاور املاک به دلیل گرانفروشی، صادر نکردن صورتحساب و درج نکردن قیمت حق کمیسیون در 27 مبایعه نامه به میزان 35 میلیارد و 247 میلیون ریال در شعبه چهارم ملی ویژه رسیدگی شد. وی افزود: شعبه با توجه به مدارک موجود در پرونده گرانفروشی، علاوه بر پلمب و نصب پارچه به مدت 10 روز و ممهور کردن جواز به مهر تخلف، متهم را به پرداخت 352 میلیارد و 470 میلیون ریال جزای نقدی معادل 10 برابر گرانفروشی محکوم کرد. به گفته محسنی، شعبه همچنین متهم را به دلیل صادر نکردن صورتحساب و درج نکردن قیمت، جمعاً به پرداخت 40 میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد. وی از جریمه یک میلیارد و 214 میلیون ریالی متهم به پرداخت حق شاکی برای جبران خسارت خبر داد و میزان کل جزای نقدی این متهم را 353 میلیارد و 724 میلیون ریال اعلام کرد. محسنی اضافه کرد: با شکایت شاکیان خصوصی پیرامون تخلف یک واحد مشاور املاک، بازرسان راه و شهرسازی، اتاق اصناف ایران و اتحادیه صنف مشاوران املاک موضوع را بررسی و پس از احراز تخلف، گزارش را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.  

 

 

4461/ی

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها