آخرین اخبار
۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۳
بازدید:۸۷
صد آنلاین | دفتر نخست وزیر اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد: پیشرفتی در معامله تبادل اسرا صورت گرفته است و امیدوار هستیم که به زودی اخبار خوبی در این باره بشنویم.
کد خبر : ۵۴۸۷۳

به گزارش صد آنلاین ، در پی انتشار اخباری مبنی بر نزدیک بودت دستیابی به توافق آتش‌بس و تبادل اسرا میان جنبش حماس و رژیم صهیونیستی، دفتر نخست‌وزیر این رژیم از پیشرفت در این زمینه خبر داد.

 

 


 دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد: پیشرفتی در معامله تبادل اسرا صورت گرفته است و ما امیدوار هستیم که به زودی اخبار خوبی در این باره بشنویم.

 

در این بیانیه آمده است: با توجه به تحولات مربوط به آزادی گروگانها (اسرای صهیونیست در غزه) نخست وزیر ساعت ۱۸ به وقت محلی جلسه کابینه جنگ را برگزار می‌کند. همچنین ساعت ۱۹ کابینه امنیتی و ساعت ۲۰ به وقت محلی کابینه سیاسی تشکیل جلسه می‌دهند.

ماجد الانصاری سخنگوی وزارت امور خارجه قطر امروز اعلام کرد: هنوز به توافق نهایی درباره آتش‌بس دست نیافته‌ایم و به محض رسیدن به این هدف، جزئیات آن را اعلام خواهیم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه قطر خاطرنشان کرد: میانجیگری قطر به مرحله نهایی رسیده و در نزدیکترین نقطه به آتش بس است.

الانصاری گفت: ۱۳ هواپیمای حامل ۴۹۲ تن کمک از سوی کشور قطر برای امداد رسانی به مردم غزه ارسال شده است.

وی همچنین بر درخواست قطر برای تشکیل کمیته تحقیقات بین‌المللی درباره تخلفات رژیم اشغالگر و هدف قرار دادن مدارس تاکید کرد.

صبح امروز «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در نوار غزه نیز در اظهاراتی گفته بود: به توافق آتش بس (میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی) نزدیک شده‌ و پاسخ‌مان را به برادران قطری و واسطه‌های دیگر تحویل داده ایم.

 

پیش از این تلویزیون رژیم اسرائیل فاش کرد که کابینه جنگ این رژیم به مقامات ذیصلاح برای انعقاد قرارداد با حماس چراغ سبز نشان داده است.

تلویزیون رژیم صهیونیستی اضافه کرد که این رژیم شرایطی که حماس برای توافق آزادسازی اسیران تعیین کرده بود را پذیرفت و اکنون توپ در زمین حماس است.

این منبع افزود: در مورد آزادی ۵۰ زندانی در غزه و آزادی زنان فلسطینی در اسراییل و آتش بس پنج روزه هم صحبت شد.

در این پیوند، پیشتر «جان کربی» هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا بر این باور است که دستیابی به توافق برای آزادی اسیرانی که حماس در غزه نگهداری می‌کنند، قریب‌الوقوع است.

در همین حال، یک منبع بلندپایه در حماس صحت اظهارات رژیم اسرائیل در مورد موافقت با شرایط جنبش برای تکمیل معامله تبادل اسرا را رد کرد.

این منبع که خواست نامش فاش نشود در گفت وگو با خبرگزاری جهان عرب، اظهارات مقامات رژیم اسرائیل را نادرست توصیف کرد.

وی افزود: رژیم اسرائیل به مدت ۲۰ روز مانع تلاش های انجام شده برای تکمیل توافق تبادل اسرا شده است.

پیشتر «زاهر جبارین»، مسئول دفتر شهدا و اسرا در جنبش حماس در گفت وگو با شبکه الجزیره تاکید کرد که این جنبش برای انجام توافق تبادل اسرای جدید با رژیم صهیونیستی شروطی دارد که از آن ها کوتاه نمی آید.

 

 

4461/ی

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها