آخرین اخبار
۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۳
بازدید:۳۸۹
دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه از هدف قرار گرفتن ۶۰ درصد خانه‌ها در جریان تجاوزات رژیم صهیونیستی به این باریکه خبر داد.
کد خبر : ۵۴۶۷۳

«تیسیر محیسن»، سخنگوی دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه وابسته به جنبش حماس در کنفرانس مطبوعاتی در این باره اعلام کرد: در حملات رژیم صهیونیستی ۴۳ هزار واحد مسکونی به طور کامل تخریب و ۲۲۵ هزار واحد مسکونی به طور جزئی تخریب شده‌است، این آمار به این معنا است که حدود ۶۰ درصد از واحدهای مسکونی در نوار غزه به طور کامل یا جزئی آسیب دیده‌است.

 


وی گفت: تعداد مقرهای دولتی تخریب شده به ۹۷ مقر رسیده‌است، ۲۶۲ مدرسه هدف قرار گرفته که ۶۵ مورد کاملا از کار افتاده‌است. همچنین ۸۳ مسجد به طور کامل ویران شده در حالیکه ۱۶۶ مسجد جزئی آسیب دیده‌اند. همچنین سه کلیسا هدف حملات قرار گرفته شده‌اند.

تیسیر محیسن همچنین اعلام کرد که تعداد شهدای فلسطینی به بیش از ۱۳ هزار تن رسیده‌است که شامل بیش از ۵۵۰۰ کودک و ۳۵۰۰ زن است. از ابتدای حملات تاکنون نیز  بیش از ۳۰ هزار نفر دیگر مجروح شده‌اند که بیش از ۷۵ درصد آنها کودک و زن هستند.

 

 

 

وی گزارش داد: شمار گزارش‌های مفقودی در زیر آوار نیز از مرز ۶۰۰۰ نفر عبور کرده است و در این میان ۴۰۰۰ گزارش مفقودی مربوط به کودکان و زنان است. در این حملات همچنین ۲۰۱ تن از کادر درمان، ۲۲ کادر دفاع مدنی و ۶۰ خبرنگار به شهادت رسیده‌اند.

سخنگوی دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه همچنین اعلام کرد: ۲۵ بیمارستان و ۵۲ مرکز بهداشتی و درمانی در نوار غزه تاکنون ازکار افتاده اند و ۵۵ آمبولانس نیز هدف حملات قرار گرفته‌اند.

تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه برای چهل و پنجمین روز ادامه دارد و درحالی که نهادهای بین‌المللی نسبت به وقوع یک بحران انسانی در این باریکه هشدار می‌دهند، اما نیروهای رژیم اشغالگر بی‌توجه به این هشدارها همچنان بیمارستان‌ها را هدف قرار داده و آنها را با تانک محاصره کرده‌اند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها