۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۴
بازدید:۳۲۷
صد آنلاین | مدیر شهرک صنعتی خیام زبرخان گفت: واحدهایی که دارای بار حریق بسیار و خطر آتش‌سوزی‌شان به واسطه کارشان بالا باشد، در شهرک صنعتی زبرخان بسیار هستند.
کد خبر : ۵۴۵۹۲

به گزارش صد آنلاین ، علی اکبر شکیبا در خصوص آتش‌سوزی محوطه گمرک شهرک صنعتی این شهرستان اظهار کرد: علیرغم اینکه این آتش‌سوزی گسترده از عصر روز گذشته آغاز و اطفاء و لکه‌گیری آن تا صبح امروز به طول انجامید، اما هنوز دلیل اصلی آن مشخص نشده است.

 

 

 


وی با اشاره به اینکه مشخص شدن دلیل اصلی وقوع این حادثه همچنان در دست بررسی است، تصریح کرد: پس از اعلام آتش‌سوزی در ساعت ۱۸.۲۱ دقیقه عصر یکشنبه بلافاصله نیروهای آتش‌نشانی مستقر در شهرک صنعتی به محل اعزام شدند.

مدیر شهرک صنعتی خیام زبرخان افزود: چون خود انبار گمرک هم به یک خودروی سبک آتش‌نشانی مجهز بود از همان لحظات اولیه عملیات اطفاء را آغاز می‌کنند، خوشبختانه چون اصول ایمنی در رابطه با چیدمان ضایعات کارتن رعایت شده بود، آتش به دیگر نقاط گمرک و شرکت‌های مهمی که در اطراف بودند سرایت نکرد.

وی با بیان اینکه برای اطفاء این حریق گسترده از نیروهای آتش‌نشانی شهرهای خرو، قدمگاه، درود و نیشابور درخواست کمک شد و از ۴ جهت عملیات اطفاء صورت گرفت، تصریح کرد: هرچند آتش در ساعت ۲ بامداد امروز به طور کامل اطفاء شد اما عملیات لکه‌گیری آتش‌سوزی تا ساعت ۷ صبح نیز ادامه داشت.

شکیبا با اشاره به اینکه در مجموع ۷ اکیپ آتش‌نشانی در قالب ۲۵ نفر برای اطفاء حریق تلاش کردند، خسارت وارد شده ناشی از آتش‌سوزی در محوطه گمرک شهرک صنعتی این شهرستان که در نتیجه سوختن ضایعات کارتن به وجود آمده بود را بین ۲۵ تا ۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

وی در ادامه به وضعیت ایمنی شهرک صنعتی زبرخان در برابر حوادثی مانند آتش‌سوزی اشاره کرد و گفت: با تدابیر اتخاذ شده تعداد شیرهای آتش‌ نشانی یا شیر هیدرانت مقابل شرکت‌های مهم اضافه شده است.

مدیر شهرک صنعتی خیام زبرخان افزود: شیرهای هیدرانت متصل به مخزن ۵۰۰۰ متر مکعبی شهرک صنعتی خیام هستند و چون به راحتی این مخزن آبگیری می‌شود، نیازی به رفت و آمد ماشین‌آلات نیست.

وی تصریح کرد: طی یک ماه اخیر یک خودروی مدرن و مجهز آتش‌نشانی به شهرک صنعتی اضافه شده است و در حال حاضر یک ایستگاه آتش‌نشانی با دو خودرو داریم.

شکیبا با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از ایستگاه‌های مجهز آتش‌نشانی در بین شهرک‌های صنعتی کشور هستیم، عنوان کرد: به طور مرتب واحدهای مستقر در شهرک صنعتی توسط نیروهای آتش‌نشانی بازدید و در صورت وجود مشکل تذکرهای لازم داده می‌شود.

وی با بیان اینکه در شهرک صنعتی خیام با ۲۴۶ هکتار وسعت ۳۰۰ واحد وجود دارد که ۲۵۰ واحد کاملاً فعال هستند، خاطرنشان کرد: مسائل ایمنی به طور کامل به خصوص در واحدهایی که دارای انبارهای پرخطر هستند رعایت می‌شود.

شکیبا بر پرهیز از استفاده و مصرف وسایلی مانند سیگار که امکان بروز آتش‌سوزی دارند در چنین انبارهایی تأکید کرد و افزود: هرچند اماکن و واحدهای پرخطری که دارای بار حریق بسیار و خطر آتش‌سوزی در آنها به واسطه کارشان بالا باشد زیاد هستند، ولی با رعایت مسائل ایمنی خطرات کاهش پیدا می‌کند.

شهرک صنعتی خیام ۲۴۶ هکتار وسعت دارد که ۳۰۰ واحد صنعتی با فعالیت در زمینه صنایع غذایی، صنایع فلزی، شیمیایی در ۱۶۸ هکتار از آن مستقر هستند و برای ۷۰۰۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

قدمگاه مرکز شهرستان زبرخان در ۱۱۱ کیلومتری جنوب غرب مشهد واقع شده است.

 

 

4461/ب

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها