آخرین اخبار
۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۰
بازدید:۱۷۵
صد آنلاین | قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه اسرائیلی‌ها در روز ۷ اکتبر به پایان رسیدند، گفت: آمریکایی‌ها به‌دنبال حذف حماس هستند.
کد خبر : ۵۴۵۰۶

 

به گزارش صد آنلاین ، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ایام سالروز اتمام داعش توسط سردار قاسم سلیمانی است و امیدواریم به زودی ننگ صهیونیست از گیتی برداشته شود.

 

 

 


وی با اشاره به اینکه در کل دو نگاه تمدنی به انسان و عالم در سراسر جهان وجود دارد، افزود: در سالیان بسیار گذشته نژاد سفید اروپایی غربی که همواره خود را نژاد برتر میدانستند در سراسر جهان برای پیروزی‌های خود کشته‌های فراوانی دادند؛ لذا در قرون وسطی و در دوران اروپای خشونت آمیز خصوصا در منطقه بالکان که نژاد‌های مختلف باهم تلاقی داشتند کلیسای منطقه به یک وحدت‌رویه‌ای رسید تا بتواند اروپا را یکپارچه نماید و جنگ را به پایان برساند.

قاضی زاده هاشمی گفت: البته پس از شکست مجدد این یکپارچگی، این نزاع با هدف توسعه قدرت میان اروپاییان در قالب جنگ جهانی اول شکل گرفت. از این رو برآن شدند تا یک کانون درگیری جدید تعریف نمایند، لذا باتوجه به سابقه تاریخی فلسطین، این منطقه انتخاب شد.

وی افزود: از طرفی به سبب نگاه نژاد پرستانه رژیم صهیونیستی و باتوجه به اینکه این رژیم به یک عنصر اختلاف افکن در اروپا شناخته می‌شد این نهاد اختلاف افکن پولدار را بهترین گزینه دانستند که مقابل فلسطینیان قرار دهند تا بتوانند از این طریق جهان اسلام و غرب آسیا را مهار کنند. تا دیگر یک عثمانی جدیدی شکل نگیرد تا بتواند غرب را به چالش بکشد، البته تا حدی نیز در این زمینه موفق عمل کردند.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: تفکر صهیونیست یک تفکر دینی نبوده و نژادپرستانه است؛ لذا این صف بندی را همان شیطان بزرگ که آمریکا هست هدایت می‌کند.

معاون رئیس‌جمهور مطرح کرد: انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۹۷۹ میلادی در ایران رخ داد، اما اسرائیل در ۱۹۴۸ متولد شد. غربی‌ها این روز‌ها به دنبال استفاده از رژیم اسراییل هستند. امام راحل در آن زمان به عنوان یک عالم دینی آگاه نسبت به این رژیم هشدار دادند و نسبت به وقایع امروزی اعلام خطر کردند؛ لذا این موضوع هیچ ارتباطی به حکومت جمهوری اسلامی ایران ندارد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: با اشاره به اظهارات برخی سیاستمداران که نگاه خود را به جای انقلاب اسلامی و نگاه مستضعغین میدانند میگوییم مقابله با مستکبرین جزیی از قانون اساسی ما است. طبق آرا دینی ما اگر مسلمی به خطر بیفتد و مسلمانان به کمک آن نیایند مسلمان نیست، لذا در قانون اساسی هم آمده کمااینکه رهبرانقلاب نیز بار‌ها اعلام کرده اند ما آماده ایم و به وظیفه خود عمل میکنیم.

قاضی زاده هاشمی افزود: رهبر معظم انقلاب می‌گویند دولت‌های اسلامی به میدان بیایند تا شاهرگ اسرائیل را ببندند؛ لذا استراتژی جمهوری اسلامی کاملا روشن است. این که امروز رزمندگان فلسطین در غزه دستشان پر است به علت حمایت و وجود سردار سلیمانی بوده است.

وی افزود: رزمندگان فلسطین از جمهوری اسلامی درخواست حضور علنی در میدان را ندارند، اما جمهوری اسلامی کمک لجستیک و معنوی به مقاومت کرده است. همانطور که امریکایی‌ها تمام قدرت خود را در ابعاد مختلف به میدان آوردند چراکه از فروپاشی اسرائیل ترسیدند، جمهوری اسلامی نیز به میدان آمده است. به همین خاطر است که حضرت اقا میگویند این حماسه کاملا فلسطینی است لذا آنان تعیین کننده میدان هستند.

قاضی زاده هاشمی گفت: یکی از سخنگو‌های حماس نیز اعلام کرد که محور مقاومت هیچگاه نمی‌خواهد خارج از این چارچوب عمل کند. ایران ۴۰ سال است که هزینه مقابله به صهیونیست را پرداخت کرده است. ما از بحر تا نهر را یک کشور میدانیم که آن فلسطین است، لذا از حمایت مظلومین فلسطین افتخار میکنیم.

معاون رییس جمهور مطرح کرد: اسرائیلی‌ها در روز ۷ اکتبر به پایان رسیدند و اکنون توسط سیاستمداران آمریکایی مدیریت می‌شوند لذا عامل و عنصری برای میز مذاکره ندارند. آمریکایی‌ها سابقا غیر مستقیم حمایت می‌کردند، اما اکنون علنی شده است. آمریکایی‌ها برای مذاکره دنبال سناریو مختلف هستند که در تمام گزینه‌ها حذف حماس مطرح است. به همین خاطر به دنبال قطع سیستم ارتباطی، تغذیه‌ای و لجستیکی حماس هستند.

وی تاکید کرد: جهان به دنبال برگشت از سیاست‌های آمریکایی است. وزیر خارجه آمریکا از ۵ کشور درخواست کمک کرده است. امریکایی‌ها به صورت روشن طرف خود را در منطقه ایران می‌دانند و به دنبال گرفتن تضمین از ایران هستند البته که حماس نیز بسیار خوب عمل کرده است، تمام ابعاد اسرائیل امروز درگیر جنگ است و دیگر هیچ گردشگری حاضر به ورود به این منطقه نشده است. حماس اعلام کرده است که امادگی کامل برای جنگ طولانی دارد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: اکنون پایگاه آمریکایی‌ها نیز در منطقه به خطر افتاده و مجبورند به زودی شکست را بپذیرند و بار دیگر حماس به پیروزی خواهد رسید. طبق فرمایش رهبر انقلاب صهیونیست‌ها بی وجدان کودک می‌کشند.

4461/ل
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها