۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۴
بازدید:۷۲
صد آنلاین | دریاچه لفور یکی از دیدنی‌های سوادکوه است که با مناظر بسیار زیبا و چشم‌نوازش در فصل بهار و تابستان گردشگران زیادی را برای گردش‌های یک روزه به این مکان می‌کشاند تا از زیبایی‌های آن لذت ببرند.
کد خبر : ۵۴۴۹۸به گزارش صد آنلاین ، دریاچه لفور یکی از دیدنی‌های سوادکوه است که با مناظر بسیار زیبا و چشم‌نوازش در فصل بهار و تابستان گردشگران زیادی را برای گردش‌های یک روزه به این مکان می‌کشاند تا از زیبایی‌های آن لذت ببرند.

 

 

 


جنگل لفور مازندران با تصاویر و جاذبه‌ها و آدرس | مجله علی بابا

 این دریاچه (سد خاکی لفور) در کنار جنگل‌های زیبای سوادکوه، منظره‌ای زیبا و دلنواز را برای کسانی که عاشق طبیعت گردی هستند، فراهم می‌کند. دریاچه لفور در دهستانی به همین نام بر روی تلاقی سه رودخانه‌ی کارسنگ رود و آذر رود و اسکلیم روهار در منطقه‌ای که به آن دئوتک (محل تلاقی دو آب) می‌گویند با ارتفاع ۷۲ متری بر روی تپه‌ای نسبتا بلند قرار گرفته است. با بهره‌برداری از این دریاچه (سد خاکی) آب روستای شهر‌های بابل، بابلسر، قائمشهر، جویبار، امیرکلا، خزرشهر و فریدون‌کنار تأمین می‌شود. به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب، بهترین زمان بازدید از جاذبه دریاچه‌ی لفور اردیبهشت ماه تا شهریور ماه است. البته پاییز هم با خزان رنگارنگ درختان اطراف دریاچه می‌تواند از فصل‌های خوب برای سفر و گذران اوقات فراغت در کنار این دریاچه باشد. در حین بازدید از زیبایی‌هایی دریاچه لفور از لذت قایق سواری در آن غافل نشوید و از فضای سرشار از آرامش آن نهایت استفاده را ببرید. همچنین یادتان باشد با پیاده روی در جنگل توسکا، عکس‌های یادگاری بگیرید و در گنجینه خاطراتتان آن‌ها را ثبت نمایید. بعد از گشت‌وگذار خود در دریاچه لفور به بازدید از دیگر دیدنی‌های سوادکوه همچون دریاچه شورمست، رودخانه کسیلیان، سد سنبل رود، آبشار آهکی اسکلیم و آبشار تزر بروید تا لذت سفرتان در مازندران چندین برابر شود.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها