آخرین اخبار
۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۸
بازدید:۱۵۷
صد آنلاین | دبیرکل جمعیت اعتلای نهادهای مردمی انقلاب گفت: اگر آمریکا کمک‌های خود را به رژیم صهیونیستی قطع کند، این رژیم زمین‌گیر می‌شود.
کد خبر : ۵۴۴۹۰

به گزارش صد آنلاین ، زهره الهیان در نشست شورای مرکزی جمعیت اعتلای نهاد‌های مردمی انقلاب اسلامی با اشاره به تحولات بین‌المللی و منطقه غرب آسیا، بر ضرورت راهکار‌های حقوقی از طریق مجامع و دادگاه‌های بین المللی پیرامون شکایت از رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

 

 

 


وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی باید محاکمه شود و آمریکا باید مسئولیت این جنایات را بپذیرد، گفت: این فرمایشات رهبر معظم انقلاب ناظر بر مباحث حقوقی و قضایی است که پیگیری‌ها برای محاکمه رژیم صهیونیستی باید از مجامع بین المللی پیگیری و جلسات مختلفی با حقوقدانان برگزار شود.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: از دبیر ستاد حقوق بشر خواسته شده تا در شورای عالی امنیت ملی پیگیری‌های قضایی را دنبال کند و دستگاه‌ها از قوه قضاییه گرفته تا وزارت امور خارجه و ستاد حقوق بشر نیز این مهم را در دستور کار دارند.

الهیان افزود: در کمیته حقوق بشر مجلس نیز به زودی از فعالان حوزه بین الملل و حقوقدانان می‌خواهیم راهکار‌هایی را پیشنهاد کنند تا از طریق ظرفیت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد و وکلای بین المللی دنبال کنیم.

دبیرکل جمعیت اعتلای نهاد‌های مردمی انقلاب اسلامی تاکید کرد: اگر کشور‌های اسلامی در دادگاه‌های خود بر اساس اصل صلاحیت جهانی رژیم صهیونیستی را محکوم کنند مقامات این رژیم غاصب نمی‌توانند به ۵۷ کشور اسلامی دیگر سفر داشته باشند و اموال و شرکت‌های این رژیم می‌تواند در قالب تحریم ضبط شود.

وی با اشاره به واکنش مناسب برخی کشور‌های اسلامی در قبال جنایات این رژیم از جمله بحرین و عمان و الجزایر گفت: مجلس کشور الجزایر مصوبه‌ای مبنی بر اقدام نظامی علیه رژیم صهیونیستی تصویب کرده که به برکت طوفان الاقصی است.

دبیرکل جمعیت اعتلای نهاد‌های مردمی انقلاب اسلامی در مجلس گفت: به جرات می‌توان گفت اگر آمریکا سه تا پنج روز کمک‌های خود را به رژیم صهیونیستی قطع کند، این رژیم در غزه زمین گیر خواهد شد.

الهیان با اشاره به تلفات جدی آمریکا به دلیل حمایت از رژیم صهیونیستی در غزه افزود: ۷۰ پایگاه نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا از سوی محور مقاومت مورد حمله قرار گرفته که تعدادی از سربازان آمریکایی نیز در این حملات کشته شده اند.

در این نشست، علی حدادی نماینده ساوجبلاغ در مجلس نیز با اشاره به تلاش استکبار در سوریه و شکست آنان از محور مقاومت گفت: ۸۶ درصد سرزمین سوریه به دست داعش و تکفیری‌ها تصرف شده بود، اما در نهایت استکبار شکست سنگینی در سوریه متحمل شد که مدیون خون پاک شهدای مدافع حرم و سردار سرافراز اسلام و انقلاب شهید حاج قاسم سلیمانی هستیم.

وی افزود: طوفان الاقصی هفت سرویس اطلاعاتی و امنیتی استکبار و رژیم صهیونیستی را غافلگیر کرد و ضربه سنگینی به دشمن وارد شد که آن‌ها نمی‌توانند این شکست سنگین را جبران کنند.

حدادی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در جنگ غزه شکست خورده و اکنون مدیریت مستقیم جنگ بر عهده آمریکا است، گفت: پیروزی محور مقاومت حتمی است.

در نشست اعضای شورای مرکزی جمعیت اعتلای نهاد‌های مردمی انقلاب اسلامی بر تدوین استراتژی و تاکتیک انتخاباتی جمعیت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید شد.

4461/ل
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها