آخرین اخبار
۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۳
بازدید:۱۸۴
صد آنلاین | سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین با اشاره به وضعیت وخیم درمانی در غزه، گفت که رژیم صهیونیستی فقط به دنبال کوچاندن اجباری ساکنان نوار غزه است.
کد خبر : ۵۴۴۲۲

 

به گزارش صد آنلاین ، اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه تأکید کرد که رژیم صهیونیستی با ارتکاب انواع جنایت، به دنبال تحقق رؤیای دیرینه خود یعنی کوچاندن اجباری ساکنان نوار غزه است.

 

 

 

 


القدره با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی بیمارستان الشفا را به مدت ۹ روز محاصره کرده بود، گفت: اسرائیل با متوقف کردن فعالیت بیمارستان‌ها، تعداد قربانیان را افزایش می‌دهد.

دفتر اطلاع‌رسانی دولت حماس در غزه هم شامگاه گذشته خبر داد که رژیم صهیونیستی بیش از هزار و ۳۰۰ کشتار علیه ساکنان غزه انجام داده است که در پی آن، ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر به شهادت رسیده‌اند.

این دفتر با اشاره به اینکه بیش از پنج هزار کودک و سه هزار و ۳۰۰ زن تا کنون شهید شده‌اند، تأکید کرد: در این حملات، بالغ بر ۳۰ هزار نفر زخمی شده‌اند که ۷۵ درصد از آن‌ها، زنان و کودکان هستند.

در بیانیه این مرکز امده است، ۲۵ بیمارستان و ۵۲ مرکز درمانی در غزه، به خاطر حملات رژیم صهیونیستی از مدار فعالیت خارج شده است.

القدره با بیان اینکه صهیونیست‌ها، بیمارستان الشفا را به پادگان نظامی بدل کردند و تمامی تجهیزات پزشکی آن را منهدم کردند، تصریح کرد: ۲۵۹ زخمی در این بیمارستان باقی مانده‌اند که بعدا منتقل خواهند شد.

این مقام فلسطینی ادامه داد: روز گذشته از ما خواسته شد که این بیمارستان را تخلیه کنیم. در آن، پنج هزار آواره و ۶۵۰ بیمار و زخمی حضور داشتند. هر کس که قادر به حرکت بود، خارج شد و سازمان ملل هم ۱۹۱ نفر را که قادر به حرکت نبودند، خارج کرد.

القدره با بیان اینکه وضعیت درمانی نیازمند برپایی بیمارستان‌های صحرایی است، خاطر نشان کرد: وجود شمار زیادی از آوارگان در بیمارستان‌ها، در فعالیت آن اختلال ایجاد می‌کند.

منبع: فارس

4461/ب
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها