آخرین اخبار
۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۸
بازدید:۲۱۴
صد آنلاین | وزیر خارجه ترکیه گفت: «تصمیم [ قطع رابطه با اسرائیل ] باید جمعی و از سوی تعدادی از کشورها باشد تا قوی باشد».
کد خبر : ۵۴۳۳۱
 

به گزارش صد آنلاین ، وزیر خارجه ترکیه گفت که رویکرد عادی‌سازی روابط با اسرائیل که قبل از جنگ در منطقه وجود داشت، دیگر نمی‌تواند ادامه یابد.

 

 

 


«هاکان فیدان» وزیر خارجه ترکیه بامداد یکشنبه گفت: «درباره قطع روابط با اسرائیل صحبت کردیم و هیچ محدودیتی برای اقدام ما وجود ندارد».

فیدان با بیان اینکه دیگر رویکرد عادی‌سازی روابط با اسرائیل که قبل از جنگ در منطقه وجود داشت، نمی‌تواند ادامه یابد؛ توضیح داد: «تصمیم [قطع روابط با اسرائیل] باید جمعی و از سوی تعدادی از کشورها باشد تا قوی باشد».

وی با بیان اینکه آنکارا با واشنگتن در حمایت مطلق از تل‌آویو و رد آتش‌بس دائمی موافق نیست، اظهار داشت: «من با بلینکن صریح صحبت کردم و خواستار آتش‌بس دائمی شدیم و سیاست آواره‌کردن [مردم غزه] را رد کردیم».

وزیر خارجه ترکیه ادامه داد: «کشورهای اسلامی در حال حاضر ترجیح می‌دهند مشکل (در مورد غزه) را با استفاده از همه ابزارهای دیپلماتیک و بشردوستانه که در اختیار دارند حل کنند».

فیدان همچنین افزود: «تداوم در اختیار داشتن تسلیحات هسته‌ای توسط اسرائیل، مسابقه تسلیحات هسته‌ای را تشدید خواهد کرد و وضعیت مطلوبی برای منطقه و جهان نیست».

 

 
 
منبع: فارس
 
 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها