آخرین اخبار
۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۱
بازدید:۱۰۶
صد آنلاین | معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه گفت: کشته شدن کودکان، زنان و مردان در حالی که در مدرسه الفاخوره در شمال غزه پناه گرفته بودند، خبری دردناک است.
کد خبر : ۵۴۲۷۵

به گزارش صد آنلاین ، مارتین گریفیتس، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه در بیانیه‌ای که در وب‌سایت سازمان ملل منتشر شد، افزود: پناهگاه‌ها مکان‌های امن و مدارس مکان‌های یادگیری هستند.

 

 

 


در حالی که ارتش رژیم اسرائیل ۴۴ روز است که جنگی ویرانگر و حملات وحشیانه‌ای را علیه مردم بیگناه غزه به راه انداخته است این مقام سازمان ملل تاکید کرد که شهروندان غیرنظامی دیگر نمی‌توانند و نباید این موضوع را تحمل کنند.

وی پایان بیانیه خود آورده است که «انسانیت باید پیروز شود».

به گفته منابع پزشکی در غزه، روز شنبه ده‌ها فلسطینی در بمباران مدرسه «الفاخوره» در اردوگاه آوارگان «جبالیا» در شمال غزه توسط رژیم صهیونیستی شهید یا زخمی شدند.

به گفته این منابع، ارتش رژیم صهیونیستی همچنین مدرسه «تل الزعتر» در شهر «بیت لاهیا» در شمال نوار غزه را بمباران کرد که ده‌ها نفر دیگر شهید یا زخمی برجای گذاشت.

ارتش رژیم اسرائیل ۴۴ روز است که جنگی ویرانگر را علیه غزه به راه انداخته است که بر اساس آخرین گزارش، بیش از ۱۲ هزار و ۳۰۰ کشته از جمله پنج هزار کودک و سه هزار و ۳۰۰ زن و بیش از ۳۰ هزار مجروح که ۷۵ درصد آن‌ها را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند، برجای گذاشته است.

کارشناسان سازمان ملل متحد هشدار دادند که جنگ رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه ممکن است به نسل‌کشی علیه فلسطینی‌ها تبدیل شود.

آنها تاکید کرده‌اند که جامعه بین‌المللی باید اقدامات فوری برای تضمین آتش‌بس اتخاذ کند.

منبع: ایسنا

 

4461/ب
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها