آخرین اخبار
۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۰۶:۴۴
بازدید:۱۲۶
صد آنلاین | اسرائیل در بن‌بست کامل قرار گرفته و آنها نه می‌توانند جنگ را متوقف کنند و نه می‌توانند آن را بیش از وضعیت فعلی ادامه دهند.
کد خبر : ۵۴۲۰۹

به گزارش صد آنلاین ، «رضا میرابیان» کارشناس مسائل منطقه طی یادداشتی برای ایلنا به تشریح دلایل ورود و عملیات نظامی ارتش اسرائیل در محوطه بیمارستان الشفاء غزه پرداخت که مشروح آن از نظر می‌گذرد:

 

 

 

 


آنچه مسلم خواهد بود این است که اسرائیل به خوبی می‌داند که نمی‌تواند بیش از این در غزه بماند و هرچه جلوتر می‌رود شاهد افزایش تلفات ارتش رژیم صهیونیستی در غزه هستیم. به همین دلیل باقی ماندن آنها در غزه مساوی خواهد بود با افزایش هزینه‌ها و تلفات ارتش رژیم صهیونیستی. این در حالیست که آب، غذا و دارو کلاً در غزه قطع شده است و در همین راستا اسرائیل از یک سو اعلام می‌کند که مردم غزه می‌توانند به جنوب این منطقه پناه ببرند و چندی بعد دقیقاً همان نقطه را مورد حمله هوایی قرار می‌دهد. این موضوع نشان می‌دهد که تل‌آویو به دنبال اجرای سناریوی سرزمین سوخته است.

در این میان شاهد آن بودیم که قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل هم علیه اسرائیل صادر شد و حالا تل‌آویو متوجه شده که علیه آنها اجماع جهانی صورت گرفته است. بر همین اساس رژیم صهیونیستی می‌خواهد تا آخرین لحظه سناریوهای مدنظر خود را عملیاتی کند و به نوعی اوضاع را به سمتی ببرد که بتواند یک دستاورد مشخص از خود به افکار عمومی القا کند. اسرائیل هرگونه معیار حقوقی، انسانی و سیاسی را کنار گذاشته و حالا کار به جایی رسیده که یهودیان آمریکا و سایر کشورهای دنیا علیه این اقدام‌های تل‌آویو دست به کار شده‌اند و خود را از تفکرات صهیونیست‌ها جدا کرده‌اند.

تمامی این مسائل به وضوح نشان می‌دهد که اسرائیل در بن‌بست کامل قرار گرفته و آنها نه می‌توانند جنگ را متوقف کنند و نه می‌توانند آن را بیش از وضعیت فعلی ادامه دهند. حماس هم هر روز و شب از زیر زمین و روی زمین در حال شکار کردن نظامیان رژیم صهیونیستی است و همین موضوع برای اسرائیل به هیچ وجه قابل توجیه نیست. در داخل اراضی اشغالی هم کسانی مانند بنی گانتز، وزیر جنگ پیشین اسرائیل به دنبال آن هستند تا نتانیاهو را وادار به استعفا کنند تا از این وضعیت بحرانی خارج شوند.

به موازات این وضعیت، ایالات متحده هم به دنبال آن است که این روند را کنترل کند اما نمی‌خواهد اوضاع و احوال غزه به گذشته بازگردد و هزینه‌های دیگری را متحمل شوند. با این وجود باید گفت که واشنگتن هم چندان موافق ادامه این روند نیست و می‌خواهد هرچه زودتر این پرونده به نتیجه برسد تا هزینه‌های آنها هم کاهش پیدا کند.

 

4461/ب

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها