آخرین اخبار
۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۵
بازدید:۳۵۳
فرماندار ویژه دهلران با اشاره به پیش بینی بارش‌های سیل آسا در دهلران طی روزهای آینده، گفت: ستاد بحران شهرستان در حالت آماده باش قرار گرفته است.
کد خبر : ۵۴۱۹۶

 لطیف صادقی شامگاه شنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران دهلران با اشاره به اهمیت این جلسه و ضرورت تاکید بر آمادگی اعضای ستاد، اظهار کرد: بارش ها از اواخر روز یکشنبه تا اواخر روز سه شنبه هفته جاری در این شهرستان ادامه دارد.

وی از دستگاه‌های خدمات رسان خواست پای کار باشند و اطلاع رسانی به مردم، کشاورزان، دامداران و عشایر که در معرض سیل هستند در دستور کار قرار گیرد.

 

 


فرماندار ویژه دهلران با اشاره به پیش بینی ۳۰ تا ۷۰ میلی متر بارندگی در این مدت، تصریح کرد: شهرداران در خصوص لایروبی مسیل‌ها اقدام و بخشداران و شهرداران در شهرها ودهیاران در روستاها نیز اقدامات لازم را انجام دهند.

فرماندار ویژه دهلران با اشاره به تکمیل نشدن فاضلاب شهر و بحث احتمال بروز سیلاب در برخی مناطق شهر دهلران گفت: باید نقاط آسیب را شناسایی و اقدامات عاجل در این زمینه در دستور کار باشد.

رئیس ستاد بحران دهلران همچنین خواستار توجه ویژه امور آب شهرستان به سد دویرج و میزان ذخیره آن شد.

وی بر ضرورت بازدید میدانی اعضای ستاد بحران از سطح شهر دهلران در راستای رفع مشکلات و اتخاذ تدابیر لازم هم تاکید کرد و به پیشرفت خوب فیزیکی سد میمه و تزریق اعتبار برای آن اشاره و گفت: این سد در شرایط فعلی هم در مهار سیلاب ها نقش موثری دارد.

احتمال خسارات گسترده در حوزه راه‌ها و عشایر وجود دارد

رئیس هواشناسی دهلران هم با اشاره به ناپایداری این سیستم بارشی و پتانسیل رعد و برق،ریزش تگرگ و مه گرفتگی، اظهار کرد: بر این اساس آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل‌ها پیش بینی می‌شود.

حجت فتحی به هشدار سطح زرد هواشناسی اشاره و افزود: احتمال خسارات گسترده در حوزه راه ها و عشایر بیشتر وجود دارد.

وی با اشاره به بیشترین فعالیت این بارش ها در شرق شهرستان، گفت: بعد از این بارش ها از روز چهارشنبه هفته جاری هوای شهرستان ۶ تا هفت درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران این شهرستان به ریاست فرماندار ویژه دهلران و با حضور معاونین فرماندار و بخشداران و سایر اعضا برگزار شد.

 

انتهای پیام/211113ص

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها