آخرین اخبار
۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۱
بازدید:۲۳۶
صد آنلاین | اتحادیه اروپا اعلام کرده که آماده است نیروهای آژانس حفاظت از مرزهای اروپا را به مرز فنلاند با روسیه اعزام کند.
کد خبر : ۵۳۹۸۳

به گزارش صد آنلاین ؛ روزنامه هلسینگ سانومت در گزارشی اعلام کرد: فرانتکس قصد دارد تا به فنلاند در حل مشکل ایجاد شده به دلیل افزایش اخیر در تعداد گذرگاه‌های غیرقانونی در مرز این کشور با روسیه، کمک کند. در این گزارش آمده است: فرانتکس هنوز درباره اینکه کدام گروه از نیروهای خود را به فنلاند اعزام خواهد کرد، تصمیم نگرفته است.

 

 

 


این گزارش می‌افزاید: فرانتکس همچنین تاکنون زمان دقیق ورود این نیروها به فنلاند را نیز مشخص نکرده است.

پیش از این پتری اورپو رئیس جمهور فنلاند پیشتر با بیان اینکه به نظر می‌رسد افزایش درخواست‌های پناهجویانی که به مرزهای شرقی این کشور می‌رسند، انتقام‌جویی روسیه بابت همکاری نظامی هلسینکی با آمریکا باشد، از تعطیلی برخی از گذرگاه‌های مرزی در شرق این کشور خبر داد.

اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا در واکنش به این تصمیم فنلاند، گفت: استفاده ابزاری روسیه از پناهجویان شرم‌آور است. من از اقدامات فنلاند کاملا حمایت و از گارد مرزی این کشور به خاطر حفاظت از مرزهای اروپا تشکر می‌کنم.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین نیز ساعاتی پیش با اشاره به تصمیم فنلاند برای بستن گذرگاه‌های مرزی با روسیه، تاکید کرد: فنلاندی‌ها با این اقدام مرتکب یک اشتباه بزرگ شده‌اند.

 

 

4461/ب

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها