آخرین اخبار
۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۸
بازدید:۲۸۲
صد آنلاین | ولکر ترک کمیسیر عالی حقوق بشر گفت: پایان کامل ذخایر سوخت "در سراسر غزه فاجعه بار خواهد بود و منجر به فروپاشی کامل خدمات آب رسانی، فاضلاب و خدمات مهم سلامتی و توقف کمک های بشردوستانه محدود خواهد شد.
کد خبر : ۵۳۸۳۶

 به گزارش صد آنلاین ، ولکر ترک، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل روز پنجشنبه گفت که بیماری و گرسنگی گسترده در غزه حتمی است و هشدار داد که با کاهش دسترسی به سوخت و سایر منابع در غزه، "شیوع گسترده بیماری های عفونی و گرسنگی اجتناب ناپذیر است.

 

 

 


 ولکر ترک کمیسیر عالی حقوق بشر روز پنجشنبه به وقت محلی گفت: پایان کامل ذخایر سوخت "در سراسر غزه فاجعه بار خواهد بود و منجر به فروپاشی کامل خدمات آب رسانی، فاضلاب و خدمات مهم سلامتی و توقف کمک های بشردوستانه محدود خواهد شد.

یونیسف روز سه‌شنبه اعلام کرد که گزارش‌هایی مبنی بر افزایش سطح کم‌آبی در بدن و بیش از ۳۰ هزار مورد بیماری گوارشی در غزه دریافت کرده است.

کمیسر حقوق بشر سازمان ملل همچنین از تشدید خشونت و تبعیض شدید علیه فلسطینیان در کرانه باختری اشغالی از جمله قدس شرقی انتقاد کرد.

ترک گفت که درخواست های دفترش برای کاهش تنش، به ویژه در غزه، نادیده گرفته شده است.

او گفت: " احترام به ارزش های انسانی از بین رفته است. کشتن بسیاری از غیرنظامیان را نمی توان به عنوان خسارت جانبی درنظر گرفت. تنها برنده چنین جنگی افراط گرایی بیشتر است."

پیش از این، توماس وایت رئیس آژانس امداد و کار سازمان ملل در غزه (آنروا) روز چهارشنبه به وقت محلی گفت: تاکنون ۲۳ هزار لیتر سوخت از مصر دریافت کردیم که به اندازه نیم تانکر است اما استفاده از آن توسط مقامات اسرائیلی محدود شده است و فقط برای انتقال کمک از رفح باید استفاده شود و سوختی برای آب یا بیمارستان نیست.

وی افزود: «این تنها ۹ درصد از نیاز روزانه ما برای حفظ فعالیت‌های حیاتی و امدادرسانی است.»

بر اساس گزارش شبکه سی ان ان، در گذرگاه مرزی رفح، تانکر حامل سوخت صبح چهارشنبه از مرز مصر وارد غزه شد. این اولین تانکر از زمان محاصره غزه توسط اسرائیل در یک ماه گذشته است که سوخت را به نوار غزه حمل می کند.

منیر البرش مدیر کل بهداشت غزه سه‌شنبه شب پرده از هدف بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل برای ورود محدود سوخت برای بیمارستان‌های غزه برداشت و گفت که این کار تنها با هدف تبلیغات صورت می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، البرش به شبکه الجزیره مباشر گفت: مصرف سوخت بیمارستان الشفا روزانه ۱۰ هزار لیتر است و نتانیاهو برای تبلیغات گفته که ۲۰۰ لیتر سوخت در اختیار این بیمارستان قرار داده است.

مدیر وزارت بهداشت غزه گفت: بیمارستان الشفا مملو از آواره است و هیچ کس نمی‌بیند که در این بیمارستان مرکز فرماندهی یا کنترل وجود داشته باشد که حماس آن را مدیریت کند. اسرائیل ساختمان درمانگاه‌های خارجی در مجتمع بهداشتی الشفا را بمباران می‌کند.

مارتین گریفیتس معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و امداد اضطراری نیز گفت که تأمین سوخت مهم ترین موضوعی است که باید تلاش ها برای رساندن آن به غزه متمرکز شود. ما خواستار اعطای مجوز برای ارسال کمک ها به نوار غزه و رفع موانع در این زمینه هستیم.

ینس لائرک، سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل روز جمعه در نشستی خبری در ژنو گفت: اگر جهنمی روی زمین وجود داشته باشد، آن شمال غزه است.

 
 
4461/ی
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها