۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۶
بازدید:۳۰۶
حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در حالی وارد چهل‌و یکمین روز خود شد که بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی غزه به بهانه وجود تونل‌های حماس در زیر آنها همچنان هدف حملات و یورش نظامیان صهیونیست است و سی‌ان‌ان اعلام کرده هیچ مدرکی دال بر کشف تونل حماس در زیر بیمارستان شفا وجود ندارد.
کد خبر : ۵۳۷۳۹

حملات و درگیری‌ها در المغیر در شرق رام الله در کرانه باختری همچنان ادامه دارد. ده‌ها فلسطینی بازداشت شده‌اند و شاهدان می‌گویند نیروهای صهیونیست این منطقه را به نوعی پایگاه نظامی تبدیل کرده‌اند و سربازان پرچم‌های اسرائیل را بر فراز خانه‌های فلسطینی‌ها برافراشته‌اند.

طی شبانه روز گذشته، گزارش هایی مبنی بر بازداشت ۶۰ فلسطینی در سراسر کرانه باختری منتشر شد و اوایل صبح امروز، نیروهایصهیونیست با مبارزان فلسطینی در اردوگاه آوارگان فراعا وارد درگیری مسلحانه شدند.

در نزدیکی جنین، دو خانه بررسی شده است، خانه‌های فلسطینی‌هایی که در ماه اوت بازداشت شده‌اند و همچنان در بازداشت رژیم صهیونیستی هستند. هرگاه نیروهای اسرائیلی خانه ای را بررسی کنند، مقدمه‌ای برای تخریب آن است.

هدف‌گیری ساختمان پارلمان غزه

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین ساختمان مجلس قانونگذاری فلسطین در غرب غزه را منفجر کرد.

سی ان ان: تونلی در بیمارستان الشفا کشف نشده است

شبکه سی ان ان آمریکا گزارش داد: هیچ مدرکی دال بر کشف شبکه تونلی حماس در زیر بیمارستان الشفا در غزه توسط اسرائیل وجود ندارد.
سی ان ان با اشاره به کلیپ هایی که سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی سه هفته پیش درباره شبکه چند سطحی تونل‌های حماس برای اهداف نظامی منتشر کرده بود، گزارش داد؛ هیچ مدرکی دال بر کشف این تونل ها توسط ارتش اسرائیل در زیر بیماستان الشفا در نوار غزه وجود ندارد.
این در حالی است که بامداد چهارشنبه ارتش صهیونیستی مدعی شد که «سلاح و مرکز فرماندهی عملیات حماس را در داخل بیمارستان الشفا» کشف کرده است. حماس نیز ادعاهای ارتش صهیونیستی را «دروغ» خواند.

صهیونیست‌ها شفا را تخریب می‌کنند

شبکه «الجزیره» به نقل از یک مسئول مجتمع پزشکی الشفاء گزارش داد که نظامیان رژیم موقت صهیونیستی از ورودی جنوبی به این بیمارستان یورش آوردند. همچنین نیروهای اشغالگر مناطق وسیعی از منطقه مشرف به بخش زنان و زایمان در بیمارستان الشفاء را با بولدوزر تخریب کردند. کل یک ساختمان - ساختمان جراحی‌های تخصصی - از داخل به طور کامل آسیب دیده است، علاوه بر آن یک انبار دارو و تجهیزات پزشکی در داخل بیمارستان منفجر شده است. تمام پارتیشن ها، تمام دیوارهای بین اتاق‌ها - و تمام تجهیزات پزشکی داخل ساختمان به طور کامل ویران شده است و تعداد زیادی از حاضران در بیمارستان الشفاء از جمله دو مهندس از کادر فنی بیمارستان را دستگیر کردند.

گزارش هایی از بستن چشم بند و بازجویی حدود ۲۰۰ نفر و انتقال آنها به مناطق نامعلوم وجود دارد. سرنوشت آنها مشخص نیست به گفته شاهدان عینی داخل بیمارستان نیروهای اسرائیلی با ۳۰ نفر شروع کردند که لباس هایشان را درآوردند و به حیاط بیمارستان بردند. افراد بیشتری پس از بازجویی دستگیر شدند، چشم بند بسته شدند و در گروه‌ها قرار گرفتند.

همه اینها تحت پوشش شدید حملات هوایی و گلوله‌های تانک در اطراف بیمارستان الشفاء و مرکز غزه رخ می دهد.

حملات و گلوله‌باران‌ها

خبرنگار المیادین در غزه نیز از گلوله باران شدید و بی رویه توپخانه اسرائیل علیه مناطق مرکزی شرقی نوار غزه و بمباران خان یونس در جنوب غزه خبر داده است.

جمعیت هلال احمر فلسطین ویدئوی دلخراشی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته است که لحظات وحشتناک هدف‌گیری امدادگران و آمبولانس‌ها در بیمارستان العوده در شمال غزه را نشان می‌دهد.

 سخنگوی جنبش مقاومت «جهاد اسلامی» نیز با رد ادعاهای اشغالگران درباره مرکز درمانی الشفاء، گفت پوشش بین‌المللی برای تروریسم اعمال‌شده توسط صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان وجود دارد.

گزارش‌ها نیز از بمباران بامداد امروز (پنجشنبه) در اطراف بیمارستان اندونزیایی در شرق جبالیا در نوار غزه حکایت دارد. بیمارستان شهدای الاقصی نیز به دلیل تمام شدن نزدیک سوخت که به معنای فاجعه بزرگ بهداشتی و زیست محیطی در غزه است، تهدید به تعطیلی می شود.

آتش سوزی گسترده و مستمر در مناطق غربی شهر غزه در نتیجه بمباران‌های مستمر دیده می شود. توپخانه ارتش اشغالگر مستقیما منازل شهروندان را در محله الزیتون در شهر غزه هدف قرار می دهد و هواپیماهای رژیم صهیونیستی با بمب‌های دودزا به مناطقی در بیت لاهیا در شمال نوار غزه شلیک می‌کنند.

منابع خبری همچنین از کشته شدن ۹ شهروند فلسطینی و زخمی شدن ده‌ها تن دیگر در نتیجه هدف قرار دادن پمپ بنزین محل اسکان آوارگان در مرکز غزه خبر دادند.

براساس گزارش الجزیره، رژیم صهیونیستی دو مسجد را در خان یونس واقع در جنوب نوار غزه بمباران کرد.

رژیم اشغالگر ضمن تداوم بمباران ویرانگر نوار غزه و هدف قرار دادن زنان، کودکان،جوانان و افراد سالخورده، به هدف قرار دادن بیمارستان‌ها، مساجد، مدارس و کلیساها نیز ادامه می‌دهد.

در همین رابطه، دفتر اطلاع‌رسانی دولتی غزه اعلام کرد که ۷۴ مسجد به طور کامل ویران شده و ۱۶۲ مسجد نیز تخریب جزئی دیده‌اند.

براساس گزارش دفتر اطلاع‌رسانی ولتی غزه، ۳ کلیسا نیز توسط رژیم صهیونیستی هدف قرار گرفته شده است.

شورای امنیت سازمان ملل سرانجام پس از ۴۰ روز از آغاز درگیری ها و ۴ پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی که به بن بست رسیده بودند، قطعنامه وقفه بشردوستانه درگیری ها در غزه را تصویب کرد.

شمار کشته‌های نظامیان صهیونیست به ۳۷۰ نفر رسید

صهیونیست‌ها در حال تخریب بیمارستان الشفای غزه هستند / سی ان ان: تونلی کشف نشده است


با اذعان رژیم صهیونیستی به کشته شدن دو افسر دیگر خود در غزه، شمار کشته های نظامیان این رژیم در نبرد طوفان الاقصی به ۳۷۰ نفر افزایش یافت.

ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد که دو افسر دیگر این رژیم در درگیری‌های نوار غزه کشته و دو نظامی دیگر هم زخمی شدند.

هدف‌گیری خانه هنیه در غزه

ارتش صهیونیستی در تلگرام اعلام کرد که جنگنده‌های این رژیم خانه اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس را در غزه هدف قرار دادند. هنیه در قطر زندگی می‌کند. اما ارتش صهیونیستی مدعی است که خانه وی به عنوان محل ملاقات رهبران ارشد حماس استفاده می شده است.

حملات مقاومت به صهیونیست‌ها

از سوی دیگر، گردان‌های عزالدین القسام از حمله موشکی به شهر «عسقلان» و شهرک «سدیروت» در واکنش به کشتار رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان فلسطینی خبر داد.

گردان‌های عزالدین القسام اعلام کردند که محل استقرار نیروهای رژیم صهیونیستی در محور جنوب شهر غزه را با سامانه موشکی «رجوم» هدف قرار داد.

گردان‌های القسام همچنین از هدف قرار دادن یک دستگاه خودروی حامل سربازان رژیم صهیونیستی در شمال غربی شهر غزه با راکت‌های الیاسین ۱۰۵ و یک تانک و یک بولدوزر متعلق به صهیونیست‌ها در شمال غربی شهر غزه با گلوله‌های «تاندوم» خبر داد.‌

​ از سوی دیگر، سرایا القدس اعلام کرد که خودورها و نیروهای رژیم اشغالگر را در منطقه «نتساریم» و اطراف عمارت «بکرون» با موشک‌های بدر ۱ هدف قرار داده است.

 

 

 

۱۱۵۰۰ شهید

اسماعیل الثوابته، مدیرکل دفتر اطلاع‌رسانی دولتی نوار غزه اعلام کرد که تعداد قربانیان حملات رژیم صهیونیستی به این باریکه به ۱۱ هزار و ۵۰۰ شهید افزایش یافته که چهار هزار و ۷۱۰ تن از آنها کودک هستند.

این نهاد همچنین اعلام کرد، در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، بیش از ۷۵ بیمارستان و مرکز درمانی از چرخه ‌خدمات‌رسانی خارج شده‌اند.

الثوابته گفت: حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر گذشته  تاکنون منجر به زخمی شدن بیش از ۲۹ هزار تن شده و کودکان، زنان و سالمندان بیشتر قربانیان این حملات شنیع را تشکیل می‌دهند.

به گفته وی اجساد بیش از ۱۰۰ شهید فلسطینی در خارج از مجتمع پزشکی «شفا» به عنوان بزرگترین بیمارستان نوار غزه روی زمین افتاده با این حال نمی‌توانند آنها را بردارند چرا که فعالیت آمبولانس‌ها متوقف شده و ارتش رژیم صهیونیستی نیز آنها را هدف قرار می‌دهد. ارتش صهیونیستی، کودکان و بیماران را از بیمارستان الشفاء به خیابان فرستاده و آنها را از دریافت خدمات درمانی، محروم کرده است.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی غزه ارتش رژیم اشغالگر را به جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت در الشفا متهم کرد و گفت: رژیم صهیونیستی مسئول جان کادر درمان، زخمی‌شدگان، بیماران و کودکان نارس و همچنین آوارگان است.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها