آخرین اخبار
۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۵
بازدید:۶۹۷
بازیکنان تیم پرسپولیس با ارسال پیامی تند و تیز به اتفاقات اخیر این باشگاه واکنش نشان دادند.
کد خبر : ۵۳۶۹۵

ساعاتی بعد از لغو تمرین شاگردان یحیی گل‌محمدی در حضور خبرنگاران، بازیکنان پرسپولیس پیامی مهم و طولانی را خطاب به هواداران این تیم منتشر و در آن از مدیریت باشکاه انتقاد کردند.

 

 


در این پیام بازیکنان پرسپولیس نسبت به بی توجهی باشگاه گلایه کردند و نوشتند که مشخص نیست کدام جریان بعد از اولین باخت در ۲۰ بازی اخیر، پشت این جریمه ده درصدی قرار دارد.

بازیکنان پرسپولیس همچنین خطاب به مدیریت باشگاه نوشتند که چرا فصل گذشته با شکست مقابل سپاهان در ورزشگاه آزادی اینطور جریمه نکردید؟ در ادامه این پیام با اشاره به عدم پرداخت پاداش پیروزی در هر بازی آمده که مدیریت باشگاه به علت ناتوانی در پرداخت، بهانه کرد که اجازه تخصیص پاداش داده نشده است.

پیام بازیکنان پرسپولیس را در ادامه بخوانید:

نمی‌دانیم از کجا شروع کنیم. اساسا زیاد اهل حرف زدن نیستیم و در این چند سال حرف‌هایمان‌ را در زمین فوتبال زده‌ایم. همه باشگاه‌ها هزینه می‌کنند تا جام ببرند اما فصل پیش این ما بودیم که به لطف خدا و حمایت هواداران هر سه جام را گرفتیم.

آن هم در فصلی که بعدتر،‌ با انتشار قراردادها مشخص شد از خیلی تیم‌های دیگر دریافتی کمتری داشته‌ایم. صد البته منتی نیست و هر کاری کردیم برای سربلندی پرسپولیس و خوشحالی هواداران بوده اما در این چند وقت آنقدر بی‌احترامی و توهین دیدیم که ناچاریم واقعیت‌هایی که خیلی وقت است گریبان تیم را گرفته، بازگو کنیم.

بعد از کسب سه‌گانه، اتفاقی که تنها دو بار در تاریخ لیگ برتر ایران رخ داده، توقع احترام و توجه بیشتری از سوی مسئولان باشگاه داشتیم. اما از سوی باشگاه پاداشی برای این قهرمانی‌ها در نظر گرفته نشد که هیچ، حتی به خود زحمت ندادند با حضور در رختکن چه بعد از قهرمانی و چه در تمرینات پیش‌فصل یک خسته نباشید به اعضای تیم بگویند.

حقیقت این است که ما از مدیرعاملی که بعد از کسب سه‌گانه، بارها در رسانه‌ها مصاحبه کرد که ای کاش قهرمان نمی‌شدیم (!) دیگر توقع هیچ احترام و رفتار درستی نداریم. شما که از پرداخت آپشن‌های ساده قرارداد اعضای تیم عاجزید، چطور خودتان را مناسب جایگاه مدیریت بر باشگاه بزرگ پرسپولیس می‌دانید؟

مدیریت باشگاه در تمرینات پیش‌فصل چندین بار وعده داد که آپشن‌های قراردادها حتما تا قبل از شروع لیگ پرداخت می‌شود. وعده‌ای که متاسفانه فقط در حد دروغ بود و اعضای تیم بارها روی این وعده سرکاری حساب کردند اما هر بار امروز و فردا می‌شنیدیم. دست آخر بعد از آن همه دروغ و با تاخیر فراوان، فقط ۵۰ درصد آپشن‌های قراردادها پرداخت شد!

از این گذشته، در ابتدای فصل قرار بود برای آماده‌سازی بهتر به اردوی خارجی برویم که ضعف مدیریتی اینجا هم گریبان تیم را گرفت و در صورتی که به تیم اعلام شده بود عازم سفر هستیم، شبانه اردو لغو شد. درست مثل سال گذشته که نتوانستند یک اردوی خارجی برای تیم فراهم کنند.

ناتوانی مدیران باشگاه در درآمدزایی و رفع موانع بر هیچکس پوشیده نیست. چرا باشگاهی مثل پرسپولیس نباید چند اسپانسر و حامی مالی قوی داشته باشد؟ چرا با وجود گذشت ۹ هفته از لیگ، هیچ برنامه‌ای برای استفاده از فضای پشت پیراهن و سایر بسترهای تبلیغاتی نیست؟

چرا باشگاهی مثل پرسپولیس که با بهترین تیم‌های قاره آسیا همگروه شده در گرفتن یک پرواز چارتر به زمان دلخواه خود ناتوان است؟ ما سه روز در تاجیکستان بودیم اما بخاطر برنامه‌ریزی غلط باشگاه و در برنامه فشرده بازی‌های داخلی و آسیایی، دو شب استراحت و خواب را از دست دادیم چرا که ساعت پروازها در بدترین زمان ممکن بود.

 

 

 

 

در طول این مدت، بیشتر از مشکلات مالی و کمبود امکانات، از بی‌احترامی و رفتار توهین‌آمیز مدیریت ناراحت بودیم. می‌دانیم که بازی در پرسپولیس چه افتخار بزرگی است و اگر فقط توقعات مالی داشتیم، به باشگاه‌های دیگری می‌رفتیم که تا دو برابر هم به ما پیشنهاد دادند اما برای تکرار قهرمانی‌ها و افتخارات و به عشق هواداران ماندیم. هنوز که هنوز است باورمان نمی‌شود که به خاطر اولین باخت بعد از ۲۰ بازی داخلی باشگاه، تیم را ۱۰ درصد جریمه کرده باشد!

تصمیمی که مشخص نیست دقیقا چه جریانی پشت آن است وقتی هیچ کدام از اعضای هیات مدیره این جریمه را گردن نمی‌گیرند! اصلا این جریمه مبنای قانونی ندارد. به که بگوییم که هیات مدیره‌ای داریم که نمی‌دانند جریمه اعضای تیم حتی اگر در قراردادشان آمده باشد هم غیرقانونی است؟! چرا سال گذشته که در خانه به همین تیم باختیم تیم را جریمه نکردید؟ چون مطمئن بودید که قهرمان نمی‌شویم؟ چرا اینقدر راحت تیم را به حاشیه بردید؟ مطمئنید که شما دشمن پرسپولیس نیستید؟

مدیریتی که در جذب اسپانسر و درآمدزایی ناتوان است و از قهرمانی تیمش‌ ناراحت می‌شود، باید این کمبودها را با جریمه کردن اعضای تیم جبران کند؟ واقعا دردناک است که باشگاهی مثل پرسپولیس بعد از سه قهرمانی در یک فصل باید چنین مشکلاتی داشته باشد. مدیران باشگاه حتی از پرداخت یک پاداش ساده با مبلغ بسیار کم بعد از بردهای تیم عاجز بودند و بهانه آوردند که با پرداخت پاداش مخالفت شده! پس چطور باشگاه‌های دیگر چنین مشکلی ندارند؟! این هم از ضعف شدید شما بود که با چنین بهانه‌هایی سعی در سرپوش گذاشتن روی ناتوانی خودتان داشتید. اینها فقط بخشی از مشکلات بود؛ نداشتن زمین تمرین دوم، قطع شدن چند باره غذای تیم، عدم تامین به موقع لباس برای اعضای تیم و ... مسائل دیگری است که در این ماه‌ها با آن روبرو بوده‌ایم.

 

 

 

ما با تلاش زیاد و لطف خدا و حمایت هواداران برای این باشگاه بزرگ سه قهرمانی آوردیم.

آیا شما هم به وظایف‌تان درست عمل کردید؟ باز هم می‌پرسیم،‌ آیا خود را برای نشستن بر صندلی مدیریت بزرگترین باشگاه ایران مناسب می‌دانید؟ اگر نمی‌توانید، فضا را باز کنید تا یک مدیر دلسوز که از قهرمانی تیمش‌ ناراحت نشود و توان درآمدزایی داشته باشد، بیاید و به پرسپولیس کمک کند.

 

 

211111aqwer

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها