آخرین اخبار
۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۰
بازدید:۱۴۲
صد آنلاین | رسانه بلومبرگ در گزارشی می‌گوید: «پنتاگون بی‌سر و صدا تجهیزات کمکی خود را به اسرائیل افزایش داده است و از جمله این کمک‌ها می‌توان به موشک‌های هدایت‌شونده، گلوله‌های ۱۵۵ میلی‌متری، دستگاه‌های مخصوص دید در شب، مهمات سنگرشکن و خودروهای جدید ارتش اشاره کرد.»
کد خبر : ۵۳۶۱۴

به گزارش صد آنلاین ، این فهرست که شامل کمک‌های آمریکا به رژیم صهیونیستی است، برچسب «درخواست‌های رهبر ارشد اسرائیل» بر روی آن ثبت شده و تاریخ صدورش به اواخر ماه اکتبر مربوط می‌شود.

 

 


آمریکا بی‌سر و صدا در حال ارسال سلاح به اسرائیل است

طبق سندی که توسط بلومبرگ رویت شده، این تسلیحات یا در حال ارسال هستند یا وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا در تلاش است تا آن‌ها را از انبار‌ها و ذخایر اروپا و آمریکا به دست رژیم صهیونیستی برسانند. برای مثال، تا اواخر ماه اکتبر، تمام ۳۶ هزار گلوله‌های ۳۰ میلی‌متری، ۱۸۰۰ مهمات سنگرشکن و دست کم ۳۵۰۰ دستگاه مخصوص دید در شب تحویل داده شده است.

سخنگوی پنتاگون از ارائه جزئیات در این خصوص خودداری کرد، اما خود وزارت دفاع در بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا از طریق کانال‌های مختلفی تسلیحات را پیگیری می‌کند تا «مطمئن شود که اسرائیل ابزاری برای دفاع از خود دارد.»

در این بیانیه آمده است: این کمک‌های امنیتی به طور روزانه ادامه خواهند داشت. ایالات متحده به سرعت مهمات هدایت شونده دقیق، بمب‌هایی با قطر کوچک، گلوله‌های ۱۵۵ میلی متری و سایر مهمات را فراهم می‌کند. در کنار این کمک‌ها، رهگیری‌های گنبد آهنین و تجهیزات پشتیبانی پزشکی نیز ارائه می‌شوند.

این اقدام آمریکا انتقادات زیادی را از سوی سازمان‌های مردم‌نهاد و مستقل به همراه داشته است. این سازمان‌ها معتقدند که آمریکا با ارسال تسلیحات به رژیم صهیونیستی باعث افزاش درگیری‌ها و بمباران در نوار غزه می‌شود؛ درگیری‌هایی که تاکنون موجب شهادت بیش از ۱۱ هزار فلسطینی شده است.

بیش از ۳۰ نهاد کمکی و مستقل روز دوشنبه در نامه‌ای به «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا خواستار توقف ارسال گلوله‌های ۱۵۵ میلی‌متری شده‌اند.

تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه برای چهلمین روز ادامه دارد در حالی که سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز (چهارشنبه) از یورش نیرو‌های اشغالگر به داخل مجتمع پزشکی الشفا واقع در ضلع غربی مرکز غزه در پی درگیری‌های شدید با مقاومت فلسطین و اشغالگران خبر داد.

سخنگوی وزارت بهداشت در غزه اعلام کرد که نظامیان صهیونیستی با ورود به بیمارستان الشفا در غزه زیرزمین این بیمارستان را بازرسی کردند. ارتباط بیمارستان الشفاء غزه با جهان خارج قطع شده است و نیرو‌های اشغالگر در آن مستقر هستند.

 

 

4461/ب

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها