آخرین اخبار
۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۶
بازدید:۶۷۳
یک مقام آمریکایی شامگاه سه‌شنبه در مصاحبه‌ای گفت که حماس و رژیم صهیونیستی در حال نزدیک شدن به توافق آزادی اسرا هستند اگر چه مذاکرات بی‌ثبات بوده و ممکن است با فروپاشی مواجه شود.
کد خبر : ۵۳۵۳۱

 یک مقام آمریکایی خبر داد که حماس و رژیم صهیونستی در حال نزدیک شدن به توافق آزادی اُسرا در مقابل آتش‌بس موقت هستند.

 

 


این مقام آمریکایی که با شبکه خبری سی‌ان‌ان مصاحبه می‌کرد، افزود: «با وجود نزدیک شدن به توافق، مذاکرات بی‌ثبات بوده و ممکن است با فروپاشی مواجه شود».

 

 

 

همچنین یک مقام اروپایی به سی‌ان‌ان گفت ما خوشبین هستیم که برخی گروگان‌ها در غزه طی روزها یا هفته‌های آینده آزاد شوند.

یک مقام صهیونیست نیز به شبکه خبری سی‌ان‌ان اعلام کرد مذاکرات در خصوص گروگان‌ها با تلاش‌های قطر، سیا و موساد ادامه دارد.

از سوی دیگر «دیوید ایگناتیوس» ستون‌نویس روزنامه واشنگتن پست امروز (۱۴ نوامبر، ۲۳ آبان) در مقاله‌ای به نقل از منابع کابینه رژیم صهیونیستی خبر داد این رژیم و حماس به توافقاتی که آزادی اغلب زنان و کودکان اسرائیلی را ممکن می‌کند، نزدیک هستند.

 

 

 

 

به گفته این منابع، در صورت حل‌وفصل آخرین جزئیات، توافق می‌تواند ظرف چند روز اعلام شود. یک مقام اسرائیلی گفت: طرح کلی توافق شده است.

به گزارش خبرگزاری «تاس» به نقل از این گزارش، تل‌آویو خواستار آزادی همه ۱۰۰ زن و کودک به اسارت گرفته شده در عملیات اخیر نیروهای مقاومت فلسطین است، اما تعداد اولیه احتمالاً کمتر خواهد بود.به نوشته این گزارش، حماس پیش‌تر اعلام کرده بود آماده است ۷۰ زن وکودک را آزاد کند.

طبق توافقات اولیه، زنان و کودکان اسرائیلی به صورت گروهی همزمان با آزادی زنان و جوانان فلسطینی که اکنون در زندان‌های رژیم صهیونیستی هستند، آزاد خواهند شد. مقام مورد استناد واشنگتن پست گفت: این تبادل با یک آتش‌بس موقت احتمالاً پنج روزه همراه خواهد بود.

 

 

 

 

انتهای پیام/21111AQWE

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها