آخرین اخبار
۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۲
بازدید:۲۲۹
صد آنلاین | سخنگوی کرملین روز سه‌شنبه در نشست خبری اتهامات آمریکا مبنی بر کمک روسیه به کره شمالی در دور زدن تحریم‌ها را رد کرد.
کد خبر : ۵۳۴۹۳

به گزارش صد آنلاین ، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین روز سه‌شنبه اتهامات آمریکا مبنی بر کمک روسیه و چین به کره شمالی در دور زدن تحریم‌ها را «بی اساس» خواند.

 

 

 

 


 پسکوف در نشست خبری درشهر «مسکو» گفت:«چنین اظهاراتی کاملاً بی‌اساس هستند. هر بیانیه جدیدی از این دست ارزش سایر اظهارات را بیش از پیش کاهش می‌دهد».

وزارت خارجه کره شمالی اخیرا در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد، مهم نیست دیگران چه بگویند، روابط دوستانه و همکاری بین کره شمالی و روسیه قوی‌تر خواهد شد.

پسکوف افزود که آمریکا به فشارهای تحریمی خود بر  روسیه ادامه خواهد داد و این کشور با شرایط جدید خود را وقف خواهد داد.

وزیر خارجه آمریکا  در سفر به کره جنوبی گفت که واشنگتن و سئول نگرانی مشترک عمیقی درباره همکاری‌های نظامی روسیه و کره شمالی دارند و مخالف ارسال سلاح توسط پیونگ‌یانگ به مسکو هستند.

بر اساس این گزارش، کره جنوبی نیز مدعی شده که کره شمالی یک میلیون گلوله توپ را برای تقویت ارتش روسیه در جنگ با اوکراین در ارسال کرده است.آژانس جاسوسی کره جنوبی همچنین مدعی شد کره شمالی هیأتی را که عمدتاً متشکل از کارشناسان توپخانه بوده اواسط اکتبر به روسیه اعزام کرد.

پیش‌تر، وزیر خارجه کره شمالی در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی این کشور به ادعاها درباره روابط گرم پیونگ‌یانگ با روسیه پاسخ داد.

«چو سون هوی» وزیر امور خارجه کره شمالی به خبرگزاری رسمی کره شمالی گفت: «اگر ایالات متحده، ژاپن و کره جنوبی نسبت به کره شمالی و روسیه بدخواهی نداشته باشند، دلیلی ندارد که از توسعه روابط برابر و عادی بین دو کشور احساس ناراحتی کنید.»

وزارت خارجه کره شمالی افزود:«مهم نیست دیگران چه بگویند، روابط دوستانه و همکاری بین کره شمالی و روسیه که قوی‌تر خواهد شد.»

4461/ب

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها