آخرین اخبار
۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۰
بازدید:۱۳۱
صد آنلاین | روزنامه واشنگتن پست به نقل از منابع کابینه رژیم صهیونیستی خبر داد این رژیم و حماس به توافقاتی که تبادل اسرا و زندانی و همچنین آتش‌بس موقت را ممکن می‌کند، نزدیک شده‌اند.
کد خبر : ۵۳۴۶۷

به گزارش صد آنلاین، «دیوید ایگناتیوس» ستون‌نویس روزنامه واشنگتن پست امروز (۱۴ نوامبر، ۲۳ آبان) در مقاله‌ای به نقل از منابع کابینه رژیم صهیونیستی خبر داد این رژیم و حماس به توافقاتی که آزادی اغلب زنان و کودکان اسرائیلی را ممکن می‌کند، نزدیک هستند.

 

 

 


به گفته این منابع، در صورت حل‌وفصل آخرین جزئیات، توافق می‌تواند ظرف چند روز اعلام شود. یک مقام اسرائیلی گفت: طرح کلی توافق شده است.

به گزارش خبرگزاری «تاس» به نقل از این گزارش، تل‌آویو خواستار آزادی همه ۱۰۰ زن و کودک به اسارت گرفته شده در عملیات اخیر نیروهای مقاومت فلسطین است، اما تعداد اولیه احتمالاً کمتر خواهد بود.به نوشته این گزارش، حماس پیش‌تر اعلام کرده بود آماده است ۷۰ زن وکودک را آزاد کند.

طبق توافقات اولیه، زنان و کودکان اسرائیلی به صورت گروهی همزمان با آزادی زنان و جوانان فلسطینی که اکنون در زندان‌های رژیم صهیونیستی هستند، آزاد خواهند شد. مقام مورد استناد واشنگتن پست گفت: این تبادل با یک آتش‌بس موقت احتمالاً پنج روزه همراه خواهد بود.

خبرگزاری «اسپوتنیک» هم خبر داده «حماس و اسرائیل در آستانه رسیدن به یک توافق آتش‌بس موقت که شامل آزادی مشترک گروهی از گروگان‌ها و زندانیان می‌شود، قرار دارند».

طبق گزارش‌ها، حماس ۲۴۰ اسیر در اختیار دارد که در پی عملیات طوفان الاقصی به اسارت گرفته شده‌اند. کابینه نتانیاهو برای آزاد کردن این افراد تحت فشار داخلی قرار دارد. هزاران نفر از ساکنان سرزمین‌های اشغالی شنبه شب با برگزاری تظاهراتی در تل‌آویو، خواستار آزادی اُسرای صهیونیست در نوار غزه شدند.

حماس برای آزاد کردن همه اسرایی که مستقیماً جزو نظامیان اسرائیل نیستند خواستار ایجاد وقفه در جنگ، ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه، سوخت برای بیمارستان‌ها و آزادسازی زنان و کودکان از زندان‌های اسرائیل شده است.

شبکه سعودی «العربیه» شنبه مدعی شد توافقی بر سر تبادل اسرا میان مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و رژیم صهیونیستی صورت گرفته و توضیح داد: «بر سر آزادی اسرای زن و کودک از سوی اسرائیل به‌ ازای آزادی ۱۰۰ نفر از اسرای زن در نزد حماس توافق شده است».

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها