آخرین اخبار
۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۴
بازدید:۲۰۲
صد آنلاین | سخنگوی جنبش حماس اعلام کرد: برکناری وزیر کشور انگلیس «سوئلا برآورمن» که اقدامات مردم انگلیس در حمایت از ملت فلسطین را نفرت انگیز خوانده بود یک پیروزی محسوب می شود.
کد خبر : ۵۳۳۰۱

به گزارش صد آنلاین ، فوزی برهوم گفت: برکناری وزیر کشور انگلیس که با اقدامات مردم انگلیس در حمایت از حقوق ملت فلسطین مخالفت کردi و حامیان این حقوق را «اغتشاشگر» خوانده است، یک پیروزی برای اقدامات مردمیِ نخبگان انگلیسیِ حامیِ روایت و مظلومیت فلسطین و مخالف جنایت‌های اشغالگران اسرائیلی در غزه به شمار می رود.

 

 

 


«سوئلا برآورمن» وزیر کشور پرحاشیه انگلیس که تظاهرات حامیان فلسطین در این کشور را نفرت‌انگیز توصیف کرده بود، امروز (دوشنبه) در جریان ترمیم کابینه «ریشی سوناک» نخست وزیر بریتانیا برکنار شد.

 

برآورمن طی یک ماه گذشته اظهارات تندی را علیه تظاهرات ضد اسرائیلی در انگلیس مطرح کرده و خواستار لغو این تحرکات اعتراضی شده بود.

او هفته پیش طی یادداشتی برای روزنامه تایمز چاپ لندن مدعی شد که رئیس پلیس لندن با حامیان فلسطین مدارا و نسبت به حضور عناصر اسلام‌گرای افراطی در تظاهرات ضد اسرائیلی چشم‌پوشی می‌کند. این اظهارات با موجی از خشم و عصبانیت احزاب سیاسی مخالف مواجه و حامیان فلسطین نیز در تظاهرات خود خواهان برکناری وی شدند.

4461/ب

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها