آخرین اخبار
۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۷
بازدید:۳۱۵
صد آنلاین | فرمانده ارشد سابق ناتو در اروپا گفت، اگر اوکراین جنگ را متوقف و به دنبال آن حفاظت محدود ناتو را دریافت کند و سریعا به بازسازی کشور ترجیحا با پول روسیه مشغول شود، «معجزه‌ای به سبک کره‌ای» را تجربه خواهد کرد.
کد خبر : ۵۳۲۹۴

 به گزارش صد آنلاین ، «جیمز استاوریدیس» فرمانده پیشین ائتلاف نظامی ناتو این اظهارات را در مطلبی برای رسانه بلومبرگ منتشر کرده است.

 

 

 


او که استدلال می‌کند، اگر جنگ با روسیه هم‌اکنون متوقف شود، کی‌یف در دراز مدت قادر خواهد بود به پیروزی دست یابد، گفت: اوکراین در چند دهه از نظر تولید ناخالص داخلی، تولید کلی کشاورزی و قطعا به معنای جامعه‌ای حیاتی و دموکراتیک که مردم می‌خواهند در آن زندگی کنند، از روسیه پیشی خواهد گرفت.


استاوریدیس افزود که در حال حاضر، کی‌یف در موقعیتی نیست که «خواستار عقب‌نشینی کامل روسیه از قلمرو خود» شود و پیشنهاد خود را مبنی بر «سناریوی واقع‌بینانه‌ای که اوکراین را در طول زمان برای موفقیت آماده می‌کند» مطرح کرد.

وی مدعی شد که اگرچه توقف خصومت‌ها «قرص تلخی» برای اوکراین خواهد بود اما «ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه نیز از چنین نتیجه‌ای متنفر خواهد بود.»

این فرمانده ارشد سابق ناتو در ادامه ادعاهایش بیان کرد: این بدان معناست که او آشکارا و به طور کامل در هدف خود برای فتح تمام اوکراین شکست خورده است.

ژنرال استاوریدیس در پایان با مقایسه جنگ اوکراین نسبت به جنگ دو کره خاطر نشان کرد: نتیجه جنگ اوکراین شبیه به پایان و آتش‌بس موقت جنگ دو کره در سال ۱۹۵۳ می‌شود و اوکراین باید خواستار چنین سناریویی باشد و این سناریو به یک جنگ منجمد منجر خواهد شد. همچنین هر چه زودتر این جنگ متوقف شود، اوکراینی‌ها خیلی زودتر شروع به بازسازی کشورشان خواهند کرد.

در فوریه سال ۲۰۲۴ جنگ اوکراین دو ساله خواهد شد. این کشور در ژوئن سال جاری میلادی ضدحمله‌ای را آغاز کرد که به اذعان مقامات اوکراینی و غربی نتوانسته دستاورد قابل توجهی را کسب کند. رئیس‌جمهور اوکراین که کشورش متحمل خسارات جانی و مالی سنگینی شده است، همچنان قصد دارد به این مبارزه ادامه دهد.

4461/ی

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها