آخرین اخبار
۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱
بازدید:۴۵۷
صد آنلاین | رسانه‌های صهیونیستی با ابراز نگرانی درباره تشدید حملات موشکی و پهپادی حزب‌الله ضد مواضع این رژیم اعلام کردند که اسرائیل در جبهه شمالی در لاک دفاعی فرو رفته و تنها دیروز ۲۲ اسرائیلی در حملات حزب‌الله زخمی شدند.
کد خبر : ۵۳۲۰۱
 

به گزارش صد آنلاین ، با تشدید حملات موشکی و پهپادی حزب‌الله لبنان به مواضع دشمن صهیونیستی طی روزهای گذشته، رسانه‌های عبری اعلام کردند که اثربخشی حملات هوایی اسرائیل علیه حزب‌الله درحال کاهش است.

 

 

 


ارتش اسرائیل در جبهه شمالی در لاک دفاعی قرار گرفته است

به گزارش المیادین، این رسانه‌ها تاکید کردند که ارتش اسرائیل اکنون توانایی انجام مانورهای زمینی در جبهه شمالی را ندارد و وضعیت روز یکشنبه در شمال اسرائیل (فلسطین اشغالی) هشدارآمیزتر از جنوب آن بود. ارتش اسرائیل در جبهه شمالی در لاک دفاعی فرو رفته و ضرباتی دریافت کرد و تلفاتی را متحمل شد.

رسانه‌های صهیونیستی همچنین گزارش دادند که حزب‌الله به خوبی یادگرفته که چگونه استحکامات خود را در برابر نیروی هوایی اسرائیل تقویت کند.

این درحالی است که یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز روز شنبه اعلام کرد که ارتش اسرائیل بخش عمده‌ای از قدرت نیروی هوایی خود را معطوف به جبهه شمالی با لبنان کرده نه نوار غزه.

مرکز مطالعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز در گزارشی به همین منظور اعلام کرد که وضعیت جبهه شمالی اسرائیل (فلسطین اشغالی) در روزهای اخیر خطرناک‌تر شده و شاهد تشدید قابل توجه عملیات‌های حزب‌الله بوده‌ایم.

این مرکز صهیونیستی تاکید کرد، درگیری با حزب‌الله در جبهه شمالی همچنان درحال تشدید است و اسرائیل باید فورا یک تصمیم مناسب اتخاذ کند؛ زیرا هم‌زمان با جنگ جاری در نوار غزه از هفته گذشته شاهد افزایش چشمگیر تنش‌ها در جبهه شمالی با حزب‌الله هستیم.

در ادامه این گزارش آمده است، حزب‌الله با استفاده از موشک‌های جدید و سنگین که حامل مقادیر زیادی مواد منفجره هستند و نیز با وارد کردن پهپادها به میدان جنگ، دامنه نبرد را گسترش داده و هم‌زمان با آن (سید) حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله در حال حفظ استراتژی «ابهام درباره تصویر و معادلات آینده» است.

بر اساس این گزارش، واقعیت میدانی در امتداد مرزهای شمالی با لبنان تغییر کرده و کابینه امنیتی و موسسات نظامی و سیاسی اسرائیل باید روش مناسبی برای تعامل با احتمال تغییر روش عملیات‌های اسرائیل در جبهه شمالی اتخاذ کنند.

زخمی شدن 22 صهیونیست در شمال فلسطین اشغالی

از طرف دیگر رسانه‌های صهیونیستی امروز دوشنبه گزارش دادند که 22 شهرک‌نشین و نظامی اسرائیلی به دنبال حملات حزب‌الله با راکت‌های ضد زرهی و خمپاره‌ای در جبهه شمالی فلسطین اشغالی زخمی شدند. (اشاره به حملاتی که حزب‌الله عصر روز گذشته ضد مواضع دشمن صهیونیستی انجام داد).

روزنامه عبری هاآرتص در این زمینه گزارش داد که در پی حمله حزب‌الله با راکت‌های ضدزرهی به شهرک «دوویو» در الجلیل 15 شهرک‌نشین زخمی شدند که حال 2 نفر از آنها وخیم است و همچنین در حمله خمپاره‌ای حزب‌الله به شهرک المناره نیز 7 نظامی اسرائیلی زخمی شدند.

«بُرکان»؛ افزایش قدرت تخریب موشکی حزب‌الله/ ردپای حاج حسن طهرانی‌مقدم در جبهه مقاومت| گزارش تسنیم
هراس صهیونیست‌ها از حضور یگان «رضوان» حزب‌الله در مرز لبنان با فلسطین اشغالی
ضربات کوبنده امروز حزب‌الله به ارتش اسرائیل/ رسانه‌های عبری: امروز شاهد جنگ واقعی در شمال بودیم

روز سخت صهیونیست‌ها بعد از حملات حزب‌الله

رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که ارتش اسرائیل بعد از سپری کردن مهمترین روز در مرزهای شمالی از آغاز جنگ تاکنون، در حالت آماده باش قرار دارد.

شبکه کان رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که خارج کردن زخمی‌ها از شهرک دوویو چند ساعت طول کشید و شرایط شدیدا خطرناک است. این مسئله موجب افزایش ناامیدی شهرک نشینان در مناطق مرزی و نیروهای ذخیره می‌شود و فشارها را بر ارتش اسرائیل بیشتر می‌کند. این اصلا آسان نیست که اسرائیلی‌ها در این وضعیتی که از چند هفته قبل در آن قرار گرفته‌اند باقی بمانند.

رسانه‌های عبری دیروز را پرالتهاب ترین روز برای اسرائیل از زمان آغاز جنگ در جبهه شمالی فلسطین اشغالی دانسته و تاکید کردند که حزب‌الله توجهی به هشدارهای یوآو گالانت (وزیر جنگ رژیم صهیونیستی) ندارد. حزب‌الله همچنین از خط قرمزهایی که گالانت درباره آنها صحبت کرده بود عبور کرده و توجهی به آنها ندارد و این حملات حزب‌الله مایه شرمساری در سطح داخلی اسرائیل است.

خبرنگار شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز در جبهه شمالی فلسطین اشغالی گزارش داد که علی‌رغم هشدارهای گالانت، می‌بینیم که حزب‌الله همچنان با سرعت به حملات خود ادامه می‌دهد و حتی نهاد نظامی اسرائیل نیز قادر به متوقف کردن حزب‌الله نیست.

درحالی که شهرک‌نشینان صهیونیست همچنان درحال تخلیه شهرک‌های شمالی از ترس حملات حزب‌الله هستند، رسانه‌های صهیونیستی با ابراز نگرانی درباره تشدید حملات موشکی حزب‌الله به مناطق شمالی فلسطین اشغالی اعلام کردند که حزب‌‌الله اگر بخواهد قدرت رسیدن به عمق اسرائیل (فلسطین اشغالی) را دارند.

این رسانه‌ها گزارش دادند، واقعیت آن است که ابتکار عمل امروز در جبهه شمالی در دست حزب‌الله است و ارتش اسرائیل سرخورده شده و مدتی طولانی است که در موضع دفاعی قرار دارد.

4461/ی

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها