آخرین اخبار
۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۵
بازدید:۲۰۵
صد انلاین | لاوروف امروز (یکشنبه) با اشاره به گزارش‌های رسانه‌های اروپایی درباره اینکه آسیای میانه حیاط خلوت روسیه است، گفت: اتحادیه اروپا تلاش می‌کند تا روسیه را از این منطقه بیرون براند، اما چنین تلاش‌هایی محکوم به شکست است.
کد خبر : ۵۳۰۱۰

به گزارش صد آنلاین ، لاوروف امروز (یکشنبه) با اشاره به گزارش‌های رسانه‌های اروپایی درباره اینکه آسیای میانه حیاط خلوت روسیه است، گفت: اتحادیه اروپا تلاش می‌کند تا روسیه را از این منطقه بیرون براند، اما چنین تلاش‌هایی محکوم به شکست است.

 

 

 


، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت: اتحادیه اروپا برنامه‌های خود را برای حذف و کنار گذاشتن روسیه از آسیای میانه و قفقاز مخفی نمی‌کند. این کارها عملی نمی‌شود. تاریخ ما را در اینجا قرار داده و ما جایی نمی‌رویم. شرکای ما و متحدانمان این را به خوبی می‌دانند.

این دیپلمات ارشد روسیه همچنین افزود، هم رسانه‌ها و هم سران غربی اغلب اظهارات تحقیرکننده‌ای درباره کشورهای حوزه آسیای میانه مطرح می‌کنند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز گفته است: احمقانه است که بگوییم قزاقستان، حیاط خلوت روسیه است. مسکو روابط قوی با آستانه دارد و قزاقستان یک شریک استراتژیک محسوب می‌شود و مستحق چنین روابطی است.

پسکوف همچنین گفت: قزاقستان یک کشور مستقل است که در حال توسعه همکاری در تمامی زمینه‌هاست.

سخنگوی کرملین در ادامه گفت، روابط بین روسیه و قزاقستان شامل تجارت، سرمایه‌گذاری و تبادلات فرهنگی بر اساس احترام متقابل است.

 

 

4461/ی

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها