آخرین اخبار
۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۲
بازدید:۴۸۶
صد آنلاین | آلودگی هوا در شهرهای بزرگ ایران از جمعه نوزدهم آذر تا به امروز یعنی بیست و یکم آذر تشدید شده و در برخی شهرها مردم زیادی را روانه بیمارستان کرده است.
کد خبر : ۵۲۹۵۷

به گزارش صد آنلاین، در روز شنبه، ۲۱ آبان ۱۴۰۲، مرکز کنترل ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای استان البرز گزارش داد که کیفیت هوای شهرستان‌های کرج و اشتهارد به علت بروز پدیده وارونگی هوا در وضعیت ناسالم و اضطرار قرار گرفته است.

 

 

 


بر اساس گزارش ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا در ایستگاه منطقه سه کرج (منطقه کیانمهر) بر روی عدد ۱۵۴ قرار گرفته که بیانگر ناسالم شدن کیفیت هوا برای تمام گروه ها است.همچنین بر اساس همین گزارش شاخص آلودگی در اشتهارد بر روی عدد ۱۵۱ قرار دارد که نشان دهنده ناسالم بودن کیفیت هوا برای تمام گروه ها در این شهرستان است.

همچنین براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان مرکزی نیز متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ صبح امروز (یکشنبه) برابر با عدد ۱۱۶ است که بیانگر شاخص کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بود. شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای اراک در ساعت ۱۱ صبح امروز (یکشنبه) به ۱۵۱ رسید که نشانگر وضعیت هوای ناسالم برای تمام گروه‌های سنی است.

در مشهد نیز شاخص آلودگی بر روی عدد ۱۲۳ قرار گرفت که نشان دهنده قرار داشتن هوا در شرایط ناسالم است.

بنا بر اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، هوای امروز شش شهر خوزستان در وضعیت "ناسالم" و "قرمز" بوده است. بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ساعت ۱۰ امروز (۲۱ آبان‌ماه) شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه پست برق شماره ۳ اهواز ۱۷۵، ایستگاه شرکت ملی حفاری در اهواز ۱۷۳، ایستگاه نیوساید اهواز ۱۷۲، ایستگاه استانداری خوزستان در اهواز ۱۶۹، ایستگاه پادادشهر اهواز ۱۶۸ و ایستگاه اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان در اهواز ۱۶۷، ایستگاه ماهشهر ۱۶۴، ایستگاه هندیجان و ایستگاه خرمشهر ۱۶۲، ایستگاه سوسنگرد ۱۶۱ و ایستگاه اندیمشک ۱۵۱ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین هوای این شهرها در وضعیت "ناسالم" و "قرمز" بوده است.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها