آخرین اخبار
۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۱
بازدید:۲۶۵
صد آنلاین | وزیر خارجه قطر به بلینکن گفت: قطر به مذاکره با حماس در خصوص تلاش برای اجازه خروج افراد دوتابعیتی از غزه و آزادی گروگان‌های (اسیران) بیشتر ادامه خواهد داد.
کد خبر : ۵۲۸۹۱

به گزارش صد آنلاین ، وزیر خارجه قطر در گفت‌وگو با همتای آمریکایی خود روند مذاکرات برای تبادل اسرا میان جنبش حماس و رژیم صهیونیستی را مثبت ارزیابی کرده‌است.

 

 


آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در تماسی تلفنی با محمد بن عبد الرحمان آل ثانی، نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر گفت‌وگو کرد.

شبکه سی‌ان‌ان در این باره به نقل از یک منبع مطلع اعلام کرد که بلینکن در این تماس تلفنی خواستار فشار بر جنبش حماس در راستای آزاد کردن اسرای دوتابعیتی و به ویژه افراد دارای تابعیت آمریکا شد.

 

طبق گفته این منبع، محمد بن عبدالرحمان به بلینکن اعلام کرد که مذاکرات برای آزادی اسرای صهیونیستی و دوتابعیتی در غزه در جهت مثبتی پیش می‌رود، اما وضعیت همچنان در حال تغییر است و ادامه بمباران غزه کار را دشوار می‌کند.

وزیر خارجه قطر همچنین به بلینکن گفت: قطر به مذاکره با حماس در خصوص تلاش برای اجازه خروج افراد دوتابعیتی از غزه و آزادی گروگان‌های (اسیران) بیشتر ادامه خواهد داد.

روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت نیز در این باره به نقل از یک منبع، «طرح کلی» معامله احتمالی آزادی اسرای صهیونیست را فاش کرد.

 

یدیعوت آحارونوت به نقل از یک منبع سیاسی در این باره نوشت: توافق بر سر آزادی ده‌ها کودک و غیرنظامی در ازای توقف چند روزه جنگ و ورود سوخت به نوار غزه مشروط بر یک هدف ازپیش تعیین شده یعنی آزادی زنان و کودکان فلسطینی اسیر است.

این منبع گفت: تعداد اسرایی که آزاد خواهند شد هنوز مشخص نیست، اما هدف رسیدن به آزادی بیشترین تعداد ممکن است.

وی افزود: تکمیل جزئیات چند روز طول می‌کشد و پس از آن توافق برای تصویب به کابینه ارائه می‌شود.

پیش از این، سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یک مقام صهیونیست از پیشرفت در مذاکرات درباره توافق تبادل اسرا با جنبش حماس با میانجیگری آمریکا و قطر خبر داده بود.

این مقام صهیونیست گفت که مذاکرات با هدف به نتیجه رسیدن یک توافق گسترده درحال انجام است.

در همین راستا، شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد: اسرائیل تصمیمات دشواری را برای تکمیل توافق تبادل اسرا اتخاذ خواهد کرد و آزادی اسرا ممکن است در مراحل مختلف و در طول روزهای آتش‌بس انجام شود.

 

 

4461/ی

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها