آخرین اخبار
۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۰
بازدید:۵۶۱
صد آنلاین | یکی از پرندگان در معرض خطر انقراض در جهان به تازگی در H-Town متولد شده است. باغ وحش هیوستون روز پنجشنبه اعلام کرد که اخیراً از جوجه اکراس مقدس مالاگاسی استقبال کرده است و این اولین باری است که این گونه نادر با موفقیت در باغ وحش از تخم خارج شده است.
کد خبر : ۵۲۸۷۴

به گزارش صد آنلاین ، «Vorotsara» در ۳ سپتامبر با چالش های زیادی متولد شد. پس از اینکه تیم مراقبت از حیوانات باغ وحش هیوستون متوجه شدند که تخم ها در طول فصل تولید مثل به درستی جوجه کشی نمی‌شوند، آنها تخم را کشیدند و به طور مصنوعی آن را با برنامه ریزی برای بازگرداندن آن به والدینش جوجه کشی کردند.

 

 

 

 

 


تولد پرنده‌ای عجیب در باغ‌وحشی در آمریکا/ عکس

با این حال، والدین لانه را رها کردند و تیم را ترک کردند که وارد عمل شود و آن را با دست نگهداری کند. هنگامی که «Vorotsara» سرانجام از تخم بیرون آمد، تیم یک منطقه آرام را برای جدا کردن او از صدای انسان ایجاد کرد. آن‌ها همچنین هنگام تعامل با او از پوشش‌های صورت استفاده کردند و برای همراهی با او یک عروسک قلاب بافی به او هدیه دادند تا در نهایت به او کمک کنند تا با گونه‌اش ادغام شود.

تولد پرنده‌ای عجیب در باغ‌وحشی در آمریکا/ عکس

اکراس مقدس مالاگاسی به دلیل ارتباطش با توث، خدای خرد و حقیقت مصر باستان، اینگونه نامگذاری شده است. آن‌ها پرندگان سفید بزرگی هستند که پرهای مشکی کرکی در قسمت پشت، سر سیاه و چشمان آبی دارند. آنها دو تا سه فوت قد دارند و عرض بال آنها بین سه تا چهار فوت است. تنها در ماداگاسکار و چند جزیره در سیشل یافت می شود، تخمین زده می شود که تنها ۲۳۰۰ تا ۳۰۰۰ پرنده مقدس مالاگاسی در جهان باقی مانده است. با توجه به محدوده بسیار کوچک زیست آنها، تعداد آنها به دلیل از بین رفتن زیستگاه و سهولت شکار غیرقانونی از بین رفته است.

این گونه توسط اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت به عنوان دارای نیاز حفاظتی بالا مورد تاکید قرار گرفته است. باغ وحش هیوستون یکی از پنج باغ وحش معتبر انجمن باغ وحش ها و آکواریوم ها در آمریکای شمالی است که یک گله مولد از آلمان دریافت می کند.

4461/ب

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها