آخرین اخبار
۱۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۸
بازدید:۱۴۶
صد انلاین | وال‌استریت‌‌ژورنال به نقل از یک منبع نوشت جامعه اطلاعاتی آمریکا در توانایی اسرائیل برای دستیابی به هدف خود در حذف حماس تردید دارد.
کد خبر : ۵۲۵۲۶
 

به گزارش صد آنلاین ، روزنامه وال‌استریت‌ژورنال به نقل از یک افسر اسرائیلی نوشته پیچیده‌ترین مراحل جنگ در غزه هنوز شروع نشده است. این افسر اسرائیلی گفت هر چه ارتش اسرائیل پیش‌تر می‌رود، درگیری‌ها پیچیده‌تر می‌شوند. 

 

 

 


وال‌استریت‌‌ژورنال به نقل از یک منبع نوشت جامعه اطلاعاتی آمریکا در توانایی اسرائیل برای دستیابی به هدف خود در حذف حماس تردید دارد. این منبع گفته است عملیات اسرائیل ممکن است به حماس و زیرساخت‌های آن آسیب بزنند اما قادر به حذف ایدئولوژی آن نخواهند بود. 

بسیاری از تحلیلگران و مقام‌های بین‌المللی در روزهای گذشته ارزیابی‌هایی همراستا با این تحلیل ارائه کرده‌اند. «ایمن الصفدی» وزیر امور خارجه اردن شب گذشته در سخنانی اعلام کرد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) یک «اندیشه نابودنشدنی» است و هرکسی که خواستار تغییر وضعیت کنونی است باید حقوق ملت فلسطین را پس بدهد.

وی با رد اظهارات آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها درباره اداره غزه بعد از جنگ توسط نیروهای عربی یا غیر عربی و هدفی که رژیم اشغالگر برای «نابودی» حماس تعیین کرده ، گفت، حماس یک اندیشه و تفکر است و هرگز نابود نخواهد شد.

او گفت: «اگر جامعه جهانی به سمت پس دادن حقوق ملت فلسطین و برپایی دولت فلسطینی حرکت نکند، ما هر 5 یا 6 سال یک بار باید به جنگ برگردیم و امنیت و ثباتی که همه جهان می‌خواهد هرگز برقرار نخواهد شد.»

4461/ی
 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها